Середа, 17 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівська багатопрофільна лікарня: лапароскопія або інновації у хірургічному відділенні

Шепетівська багатопрофільна лікарня: лапароскопія або інновації у хірургічному відділенні

Шепетівська багатопрофільна лікарня: лапароскопія або інновації у хірургічному відділенні

Лапароскопічна хірургія на сьогоднішній день – найбільш сучасний вид діагностики та лікування патологій органів черевної порожнини, малого таза, заочеревинного простору і передньої черевної стінки. Основною відмінністю лапароскопії від звичайного хірургічного втручання є те, що вона проводиться через відносно невеликі отвори, у той час, як для звичайної хірургічної операції потрібні чималі розрізи. Журналісти інформаційного порталу «Хмельниччина північ» поспілкувалися з директоркою КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» Валентиною Савчук та провідними хірургами хірургічного відділення лікарні, аби з’ясувати в чому унікальність лапароскопії та чи виконують такі операції на базі медустанови.

Проведення лапароскопічних операцій вимагає наявності високотехнологічного обладнання – лапароскопічної стійки з набором маніпуляторів, а також бригаду хірургів, які професійно володіють цією методикою. Наша лікарня оснащена найсучаснішою лапароскопічною стійкою швецького виробництва «Brightfield». Лапароскопічні хірурги лікарні – експерти, які пройшли навчання та стажування в передових центрах і досконало володіють даною методикою. Лише за минулий 2022 рік нашими лікарями-хірургами було проведено 420 лапароскопічних оперативних втручань, – зазначає Валентина Савчук.

У Шепетівській багатопрофільній лікарні у хірургічному відділені проводять декілька видів лапароскопічних оперативних втручань:

• лапароскопічна холецистектомія – видалення жовчного міхура;
• лапароскопічна апендектомія – малоінвазивне втручання при гострому апендициті (тобто не роблять розрізу передньої черевної стінки живота, а через чотири мікророзрізи видаляють запалений відросток);
• лапароскопічне дренування сальникової сумки при такому захворюванні як гострий панкреатит, панкреонероз, при якому смертність сягає 70%;
• діагностична лапароскопія, яку використовують при важких для діагностики хірургічних захворюваннях, тобто, коли треба уточнити діагноз, а інші методи досліджень є недостатньо інформативними. Показаннями для проведення екстреної діагностичної лапароскопії на органах черевної порожнини і таза вважаються гострий живіт, позаматкова вагітність, підозри на рак та інші стани.

Усі вище перераховані операції виконують лікарі вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальною підготовкою та величезним досвідом проведення подібних операцій: Башиста Рімма Олександрівна, завідувачка хірургічного відділення, лікарка-хірург з понад 25- річним досвідом роботи; Пономарьов Сергій Васильович, який має 16-річний досвід роботи лікаря-хірурга та провів вже не одну сотню хірургічних втручань; Дірей Олег Олександрович, який має 18-річний досвід роботи в хірургічному відділенні; Первак Володимир Вікторович – 16-річний досвід роботи в хірургічному відділенні; Шатравін Дмитро Михайлович, який працює вже понад п’ять років лікарем-хірургом.

Лапароскопія забезпечує доступ до органів без широкого розкриття черевної стінки. Такий вид операцій проводиться введенням в зону патології ендовідеокамери та спеціальних інструментів через невеликі розрізи розміром від 5 мм до 12 мм. Це істотно зменшує операційну травму та кількість ускладнень і покращує діагностику, – розповідає лікар-хірург Сергій Пономарьов.

Крім того, Сергій Васильович наголошує, що мінімальна хірургічна травма значно скорочує терміни перебування пацієнта в стаціонарі – як правило, до 3-х днів. Також із переваг – незначна крововтрата. Менша інвазивність і хороший огляд операційного поля дозволяють мінімізувати втрату крові.

Менше лікарське навантаження на організм. Оскільки порушення цілісності шкірних покривів пов’язане з ризиком інфікування, після операції в профілактичних цілях призначаються антибіотики. Через те, що рана болить, також призначаються анальгетики. При лапароскопії рани мінімальні, гнійно-септичні ускладнення практично не зустрічаються, біль менш виражена і менш тривала, відповідно, ліків потрібно значно менше. І, звісно, – відсутність значного косметичного дефекту. Проколи при лапароскопії не перевищують 2 см. Після загоєння на їх місці залишаються ледь помітні рубці, які не порівняти з багатосантиметровим шрамом від лапаротомії, – зазначає лікар-хірург.

У медичному закладі додають:

“Якщо ви маєте проблеми із здоров’ям, не відкладайте це на потім, а відразу звертайтеся до КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня», де вас проконсультують висококваліфіковані лікарі та нададуть потрібну медичну допомогу.”

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.