Четвер, 8 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівська лікарка розповіла, які ліки слід тримати у домашній аптечці та покласти до тривожної валізки

Шепетівська лікарка розповіла, які ліки слід тримати у домашній аптечці та покласти до тривожної валізки

Шепетівська лікарка розповіла, які ліки слід тримати у домашній аптечці та покласти до тривожної валізки

У будь-якій ситуації вчасно надана допомога може не лише полегшити самопочуття чи стан, а й урятувати життя. Про це розповідає лікарка Тетяна Фоміна.

Тетяна має понад десять років медичного стажу, а нині вона – заступниця медичного директора з організації надання медичної допомоги дорослому населенню та заступниця головного лікаря КП КНП “Шепетівський ЦПМСД”. Також вона працює сімейним лікарем за сумісництвом. Ми розпитали у неї про те, що з ліків та медзасобів слід мати у своїй домашній аптечці та тривожній валізці.

– Різке погіршення стану вашого здоров’я може статися раптово. Тому дуже важливо мати при собі базовий набір тих ліків, що можуть допомогти у таких кризових моментах, – пояснює Тетяна. – У будь-якій ситуації вчасно надана допомога може не лише полегшити самопочуття чи стан, а й врятувати життя.

Серед базових складових вашої аптечки мають бути:

 • бинти, лейкопластир, йод, перекис водню, вата, серветки, рукавички, термометр;
 • “Активоване вугілля”/ “Атоксил” / “Смекта” (на випадок інтоксикації чи отруєння);
 • “Парацетамол”/ “Ібупрофен” (жарознижуючі);
 • “Супрастин”/ “Діазолін” (при алергії чи алергічній реакції);
 • “Фтазол”/ “Ніфруксазид” (при кишкових інфекціях);
 • “Іммодіум”/ “Лоперамід” (на випадок діареї);
 • “Но-шпа” (при функціональних шлунково-кишкових розладах);
 • питна вода;
 • антибіотики у порошках/ таблетках (однак, у цьому випадку краще заздалегідь порадитись зі своїм сімейним лікарем).

Також слід мати:

 • Ліки, які приймаєте постійно (заспокійливе, цукрознижуючі, антигіпертензивні тощо);
 • Глюкометр та тест-смужки, за наявності цукрового діабету;
 • Тонометр, за наявності гіпертензії.

– Якщо ви маєте цукровий діабет, – додає лікарка, – то до переліку медичних засобів та ліків слід ще додати картку чи браслет діабетика. Вони знадобляться у разі несподіваної гіпоглікемії (раптового зниження рівня цукру у крові). Також до тривожної валізки слід покласти і запас перекусів на випадок гіпоглікемії. Це може бути цукор-рафінад, цукерки, глюкоза в таблетках, кілька пакетів натурального соку, енергетичні батончики, льодяники тощо.

Також у тривожній валізці (на випадок перебування у сховищі чи евакуації) необхідно мати достатню кількість засобів для контролю діабету: інсулін та спеціальний термочохол для його зберігання, шприци та запасні голки для них, таблетовані препарати для зниження цукру, тест-смужки для глюкометра.

Краще мати вдвічі більше запасу ліків і тест-смужок. Тоді ви будете готові до непередбачуваних обставин, – додає медик. – Також, якщо у вас є малеча, слід врахувати форми випуску ліків для дітей. Для того, аби підібрати їх, порадьтеся зі своїм педіатром індивідуально.

У будь-якому разі, радить Тетяна, слід наперед проконсультуватись зі своїм сімейним лікарем та за необхідності здати аналізи.

– Не лише у випадку із хронічними хворобами чи захворюваннями слід консультуватись із лікарем, – пояснює медик. – Вчасне виявлення чи профілактика хвороб можуть запобігти тим серйозним наслідкам, які наразі підсилює той стрес, у якому ми всі перебуваємо. Тому зараз дуже важливо подбати про своє здоров’я.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.