Четвер, 28 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Як родина сироварів з Бердянська відновила свій бізнес на Хмельниччині

Як родина сироварів з Бердянська відновила свій бізнес на Хмельниччині

Як родина сироварів з Бердянська відновила свій бізнес на Хмельниччині

Подружжя Лубенських із трьома дітьми відновлює «сирний» бізнес на Хмельниччині. В березні родина залишила тимчасово окупований російськими військами Бердянськ, що на Запоріжжі, та зачинила свою авторську сироварню.

Ми місяць прожили в окупації, ходили на проукраїнські мітинги, протестували, але після арешту рашистами організаторів цих мітингів почалися переслідування за українську мову. Люди ховалися у підвалах, з продуктами ставало все важче, готівки майже не залишилося, – розповідає Олена Лубенська.

До війни родина активно розвивала свою сироварню на вогні. Варили сири за європейськими та авторськими рецептами, які збирали від час подорожі Європою, продавали їх, брали участь у ярмарках та фестивалях.

Людям дуже важко покидати свої домівки, а в кого ферми з худобою, то це взагалі неможливо….. Коли ми прийняли рішення про евакуацію, насамперед забрали обладнання для сироваріння. Взяли із собою мідний чан на 70 літрів, ножі для сиру, форми, закваски, ферменти, тканину, – розповідає пані Олена.

Спочатку родина зупинилася у Хмельницькому, однак, не знайшовши приміщення для роботи, поїхала до Волині. Там була пропозиція оренди приміщення під виробництво до 10 000 гривень на місяць.

Для нас це великі гроші, їх треба заробити, тож ми не хотіли приймати такі пропозиції з орендою. Також дуже важливо, щоб для виробництва сиру було якісне місцеве молоко. Тому ми шукали таке місце, яке поєднає у собі ці складові, – додає Олена.

Родина не опустила руки, а рухалася активно далі. Незабаром подружжю допомогла підприємниця Олена Мирончук із Полонного, яка свого часу теж захоплювалася сироварінням, купувала рецепти бердянських сироварів, навчалася основ сироваріння на вогні. За її підтримки, переселенці розпочали роботу на новому місці – у Полонному.

Містечко нам подобається, темп життя тут швидший, ніж вдома. Вже познайомилися з місцевими фермерами, у яких закуповують молоко. У день переробляємо 60 літрів молока на день і робимо переважно м’які сири – бринзу, халумі, лабне, сирні кульки. Продукцію збуваємо місцевим жителям та замовникам через соціальні мережі, – додає родина Лубенських.

Крім того, пані Олена зауважила, що раніше її родина виготовляла сири тривалого зберігання, зокрема, з білою пліснявою, скоринкою. Проте війна внесла корективи в їх бізнес.

Днями ми долучилося до волонтерів, які повезли продукти до зруйнованих після окупації Ірпеня та Горенки в Київській області. Майже два тижні робили сир, який безкоштовно роздали тамтешнім мешканцям. Гроші на молоко перерахували постійні клієнти, – розповідає Олена.

Родина сироварів переконана, що війна скоро закінчиться і вони поїдуть додому, до рідного Бердянська, а в Полонному залишиться їхня філія.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.