Четвер, 11 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівські музейники запрошують на історичну зустріч

Шепетівські музейники запрошують на історичну зустріч

Шепетівські музейники запрошують на історичну зустріч

Історична лекція “Жінки в УПА: історія незламності” відбудеться у Музеї пропаганди у Шепетівці. Говоритимуть, зокрема, про феномен української жінки-бійця, про її роль і місце в історії ОУН-УПА.

Лекція відбудеться 1 липня о 13:00 в Музеї пропаганди.

Протягом всієї історії України жінка відігравала в ній вагому роль. На відміну від російського, азійського типу суспільства, де жінка відігравала другорядну роль, в Україні шанобливе ставлення до жінок сягає давніх давен. В нашому суспільстві не було упередження щодо будь-якої соціальної ролі, тому княгиня Ольга очолила Київську імперію та княжу дружину (військо) у добу Середньовіччя, коли в азійській росії жінка навіть не сміла сідати за один стіл з чоловіком. На всіх етапах боротьби за незалежність нашої держави, жінки робили свій вагомий внесок у цю боротьбу, зокрема в складі ОУН-УПА, – розповідають музейники.

Під час лекції говоритимуть про жінок, які на рівні з чоловіками, братами, нареченими, батьками виборюючи свободу Україні, воювали у складі УПА. Зв’язкові, розвідниці, референти, агенти, медики – під час лекції йтиметься про них.

Жінок, яких переслідували, арештовували, допитували, катували. Жінок, яких радянська влада запроторювала в тюрми та концтабори, відбирала дітей, вбивала коханих та рідних, калічила їх життя, але так і не змогла зламати їх дух, прагнення до свободи. Саме їхні спадкоємиці сьогодні, через неціле століття, стали пліч-о-пліч зі своїми чоловіками на захист рідної домівки від навали московської орди. Про феномен української жінки-бійця, про їх роль і місце в історії ОУН-УПА, про долю Катерини Зарицької, Олени Теліги та інших представниць повстанського руху говоритимемо вже в п’ятницю, в нашому музеї, – додають організатори.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.