Вівторок, 22 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівський район: як пенсіонерам отримувати соцдопомогу, якщо не вистачає стажу

Шепетівський район: як пенсіонерам отримувати соцдопомогу, якщо не вистачає стажу

Шепетівський район: як пенсіонерам отримувати соцдопомогу, якщо не вистачає стажу

Цьогоріч, аби в 60 років вийти на пенсію, громадянину України необхідно мати 29 років офіційного трудового стажу. Наразі ж пенсіонерам, які не мають достатньої кількості стажу, передбачається соціальна допомога.

Тимчасова допомога (соціальна пенсія)

Тимчасова допомога (соціальна пенсія) виплачується громадянам України, які досягли пенсійного віку, але не мають права на пенсію через відсутність необхідного страхового стажу. Такі виплати оформлюються після досягнення 65 років.

Соціальна пенсія за віком без трудового стажу перераховується кожні 6 місяців. Проте враховуються майнові зміни та середньомісячний сукупний дохід.

Який розмір тимчасової соціальної допомоги?

Особам, які досягли пенсійного віку, але не мають права на пенсію, виплачується державна грошова допомога у розмірі, що становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не більше 100 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як призначається допомога замість пенсії?

Процедура призначення грошової допомоги регламентована Постановою КМУ № 1098 від 27.12.2017 «Про Порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату».

Отримати таку допомогу замість пенсії можуть особи, що на момент оформлення соціальних виплат мають не менше 15 років страхового стажу.

Кошти виплачуються до досягнення такими особами віку, з якого вони набувають право на пенсійну виплату.

Які необхідні документи для призначення соцдопомоги?

Особа, яка бажає отримати таку допомогу, має звернутися до органів соцзахисту населення за місцем прописки чи фактичного проживання. Якщо оформлення пенсії здійснюватиметься не за пропискою, потрібно додати довідку про неотримання такої допомоги в Управлінні праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Перелік документів:

  • документ, що засвідчує особу пенсіонера і його місце проживання та ІПН;
  • довідка про наявний страховий стаж (видається в Пенсійному фонді на запит пенсіонера протягом 5 робочих днів);
  • декларація про доходи і майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за останні півроку, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги.

Хто не може отримати соцдопомогу

Відповідно до п. 12 Постанови Кабміну № 1098 «Про Порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги особі, що не працює, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату» від 27 грудня 2017 року, соцдопомога пенсіонерам не призначається, якщо:

  • особа отримує пенсію (у т. ч. соціальну), працює або веде іншу діяльність, пов’язану з отриманням доходу;
  • хто-небудь з членів сім’ї протягом року перед зверненням за тимчасовою допомогою здійснив покупку (оплату послуг) на суму понад 50 000 гривень;
  • середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні півроку перевищує 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;
  • у результаті вибіркової перевірки виявлені додаткові джерела для існування, не зазначені в декларації про доходи та майно (здавання в оренду житлового приміщення (будинку), заробіток членів сім’ї, які офіційно не працевлаштовані тощо);
  • у власності особи або членів її сім’ї є друга квартира (будинок), за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. м на 1 члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю, чи більше одного автомобіля (іншого транспортного засобу, механізму).

Така допомога пенсіонерам, які не мають достатнього стажу, може призначатися й всупереч деяким вищевказаним обмеженням за висновком комісії, якщо в складі сім’ї є людина з інвалідністю.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.