
В Україні з 2022 року передбачають перелік змін, що стосуватимуться сфери автотранспорту. Про це в інтерв’ю Українському радіо розповів Микола Голодняк, керуючий партнер адвокатського об’єднання “Attorneys United”, передає Суспільне.
Як ми розповідали раніше, окремі зміни торкнуться водійських посвідчень. Зокрема, якщо ви складали іспит на водіння авто, що мало коробку «автомат», у вашому посвідченні буде стояти відповідна позначка і на авто з «механікою» ви кермувати, за законом, не зможете.
Окрім того, за кордоном, у країнах ЄС, українці, що мають водійське посвідчення старого зразка не зможуть, скажімо, взяти авто в оренду. Адже такі посвідчення не відповідають європейським нормам. Наразі в Україні такі посвідчення є чинними і не підпадають під штрафні санкції.
– Накази, створені Національною поліцією, на мою думку, підлягають оскарженню, тому можна оскаржити вимогу щодо обов’язкової заміни посвідчення водія. Проте для зручності, для себе особисто, його варто замінити на посвідчення нового зразка. Хоча б тому, що вони не потрапляють до порталу “Дія”, – говорить Голодняк.
Серед іншого анонсують і зміни до ПДР (правил дорожнього руху). Зі слів Голодняка, у досвідчених кермувальників не має виникнути проблем із вивченням нових дорожніх знаків, вони вже є оприлюднені у мережі.
– Зміни в правилах, що стосуються мікроелектротранспорту, Верховна рада досі не ухвалила, а саме питання досі залишається неврегульованим. Станом на сьогодні рух скутерів та самокатів досі буде здійснюватися по смузі для велосипедів, – коментує експерт.
Також повертають систему обов’язкового ТО (технічного огляду). Як вважає Голодняк, цей крок – виправданий, адже сьогодні на українських дорогах присутній транспорт, що не відповідає вимогам ТО. А тому окремі ДТП, як пояснює експерт їх немало, стаються через неналежний техстан автівок.
– Як саме механічно буде реалізованою ця практика, поки що мені стверджувати важко. Але я думаю, що першочергово складнощі з проходженням ТО виникнуть в автомобілів, які не відповідають екологічним вимогам. Дотримання екологічних вимог щодо експлуатації транспортних засобів є одними з обов’язкових для продовження інтеграції у ЄС, – підсумовує Голодняк.