П’ятниця, 21 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівський ЦПМСД: як пережити спеку та що робити у разі погіршення стану?

Шепетівський ЦПМСД: як пережити спеку та що робити у разі погіршення стану?

Шепетівський ЦПМСД: як пережити спеку та що робити у разі погіршення стану?

На Шепетівщині спекотні дні тривають. Саме тому медики Шепетівського ЦПМСД нагадають мешканцям району про те, як запобігти погіршенню стану здоров’ я.

– У найспекотніші години (з 10: 00 до 18:00) уникайте перебування на вулиці. Пийте достатню кількість води, навіть якщо не відчуваєте спрагу. Рекомендована кількість 30 мл*1 кг ваги. Пам’ятайте, що солодкі напої не вгамовують спрагу. Найкраще вживати чисту воду, воду з лимоном або зелений чай з лимоном без цукру, – розповідають медики. 

Також вживайте максимальну легку їжу. Віддавайте перевагу легкій фруктово-овочевій дієті. Обмежте вживання солі, перцю (червоного та чорного), цукру та жирної їжі (особливо копченої та смаженої).

Рекомендуємо також відмовитися від вживання алкоголю. Охолоджуйте шкіру. Дуже ефективний – «японський кондиціонер» (мокра хустинка на шиї ). Візьміть білу хустинку або невеличкий рушничок, намочіть у холодній воді і злегка відіжміть та покладіть на шию, коли хустинка/ рушничок висохне, намочіть та відіжміть і покладіть на шию його знову, – додають у Шепетівському ЦПМСД.

Якщо вам потрібно вийти на вулицю у спеку, повертаючись додому обов’язково ополосніть ноги прохолодною водою. Уникайте спортивних змагань та будь-якої фізичної активності у критичні години.

– Ніколи не залишайте дітей та тварин в закритому автомобілі. Бережіть себе та близьких, у разі погіршення стану звертайтеся до вашого сімейного лікаря! Спека тимчасова! – наголошують медики.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.