П’ятниця, 24 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівський ЦПМСД: кому і коли роблять безоплатний тест на COVID-19

Шепетівський ЦПМСД: кому і коли роблять безоплатний тест на COVID-19

Шепетівський ЦПМСД: кому і коли роблять безоплатний тест на COVID-19

З настанням холодів стартує й період «сезонних вірусів», від яких важко вберегтися. Зокрема йдеться і про коронавірусну інфекцію. На прохання читачів інформаційного порталу «Хмельниччина північ» наші журналісти поспілкувалися з Андрієм Нечипоруком, директором Шепетівського центру первинної медико-санітарної допомоги, аби розпитати коли і кому роблять безоплатний тест на COVID-19 та яка наразі ситуація із коронавірусним захворюванням у регіоні.

Насамперед, пацієнти, які звертаються до наших амбулаторій, яких у нас є 17, повинні бути «нашими пацієнтами», тобто бути задекларованими у наших сімейних лікарів. Потім під час огляду лікар, врахувавши прояви симптомів ГРВІ, пневмонії або тяжкого гострого респіраторного синдрому, призначає проходження безоплатного тесту. Робиться він одразу на місці та за лічені хвилини ми вже маємо результати, – розповідає Андрій Нечипорук.

Як зазначає директор Шепетівського ЦПМСД, амбулаторії підприємства на всі 100% забезпечені тестами на COVID-19. Частину таких тестів придбали за кошти Департаменту охорони здоров’я, частину – за кошти медустанови.

– Наразі спостерігаємо збільшення пацієнтів, які хворіють на ковід. Порівняно з минулим роком, таких пацієнтів менше, але, якщо порівняти з літом цього року, кількість інфікованих в рази зросла. Щодня є від 40 до 70 «активних пацієнтів». Тож, звертаюся до мешканців Шепетівщини, аби кожен дбав про власне здоров’я та вчасно звертався до лікарів, – наголошує Андрій Нечипорук.

Крім того, вчасно проведений тест на COVID-19 – це запорука правильного лікування, захист близьких та людей із груп ризику, для яких вірус становить смертельну загрозу.

Хочу підкреслити, що пацієнти, які мають щеплення, набагато легше переносять захворювання. Вакцини у нас є достатньо. Ми вже вакцинували понад 30 тисяч осіб. Жодної серйозної побічної реакції не зафіксовано. Так, у когось трішки боліла рука, у когось – незначне підвищення температури, але щось серйозне не спостерігалось, – зазначає Андрій Григорович.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.