Понеділок, 8 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівський ЦПМСД обмінювався досвідом на форумі лікування туберкульозу

Шепетівський ЦПМСД обмінювався досвідом на форумі лікування туберкульозу

Шепетівський ЦПМСД обмінювався досвідом на форумі лікування туберкульозу

Україна входить до 20 країн світу за стійкістю туберкульозу. Попри те, що поширення хвороби в нашій країні зменшується, відсоток тих, хто хворіє, – високий. Тому Україна приєдналася до Глобальної стратегії, ухваливши Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/ СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 року.

Меддопомога при туберкульозі передбачена й на первинній ланці. Пакет для її лікування у Національній Службі Здоров’я України (НЗСУ) впровадили в 2021 році.

Разом із тим, лікарі постійно вдосконалюють теоретичну базу. 30 серпня у Києві відбувся тематичний форум “ Боротьба з туберкульозом в Україні: можливості ПМГ та нові моделі взаємодії”.

Захід проходив за підтримки БО «TBpeopleUkraine» спільно з Johnson & Johnson Innovation LLC (“JJI”) в рамках проєкту «Drug-Resistant Tuberculosis Lifeline QuickFire Challenge». Його координували МОЗ та НСЗУ.

Участь у форумі взяли керівники обласних фтизіопульмонологічних закладів, фтизіатри, керівники та лікарі закладів первинної медичної допомоги, представники громадських організацій та місцевої влади. Серед учасників було й представництво Шепетівського Центру ПМСД.

Я презентував напрацювання нашої команди медиків, – розповідає головний лікар закладу Андрій Нечипорук. – Серед іншого розповідав про досвід нашого центру в допомозі пацієнтам із туберкульозом. Зараз її якість постійно покращується, зокрема, через програму медичних гарантій, впроваджену і в нашому ЦМПСД. Спільно учасники форуму обговорили стратегію лікування туберкульозу в Україні, окреслили зони відповідальності медиків первинної ланки та місцевого самоврядування. Адже пацієнти з туберкульозом потребують комплексного лікування, медичної та соціальної підтримки.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.