Вівторок, 16 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівський ЦПМСД: роз’яснення нових правил щодо продажу ліків за рецептом

Шепетівський ЦПМСД: роз’яснення нових правил щодо продажу ліків за рецептом

Шепетівський ЦПМСД: роз’яснення нових правил щодо продажу ліків за рецептом

У Шепетівському ЦПМСД нагадують, що з 1 квітня 2023 року відпуск всіх рецептурних ліків в Україні почне здійснюватися за електронним рецептом. Він пошириться на всі готові лікарські засоби, що містяться в Державному реєстрі та підлягають відпуску за рецептом лікаря.

Виписати е-рецепт зможе лікар будь-якої спеціальності державної, комунальної чи приватної клініки або ж лікар-ФОП. Для цього закладу не потрібно мати договір з Національною службою здоров’я України, – додають у медзакладі.

Як отримати ліки за електронним рецептом?

Крок 1. Пацієнт записується та приходить на прийом до лікаря.

Крок 2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт.

Крок 3. Під час виписування електронного рецепту лікар разом з пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації, є актуальним і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номеру.

Крок 4. Після перевірки номеру телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

Крок 5. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепту та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: “Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ”.

Крок 6. За необхідності або на прохання пацієнта, лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. У цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепту.

Крок 7. Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку і називає працівнику аптеки номер рецепту.

Крок 9. Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може звернутись в іншу аптеку й отримати ліки там.

У МОЗ зазначили, що такий е-рецепт можна буде отримати незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем, проте, пацієнт повинен бути обов’язково зареєстрований в ЕСОЗ – електронній системі охорони здоров’я. Тому до 31 березня 2023 року медичні заклади та лікарі-ФОП мають зареєструватися та почати вести електронну медичну документацію в ЕСОЗ: електронні медичні записи, електронні направлення, медичні висновки та, зокрема, електронні рецепти.

Електронний рецепт будуть виписувати на зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря, та які пацієнт купує за власні кошти. Зауважимо, що до цього переліку належать також антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні), препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб та інші. Важливо, що ряд деяких звичних для нас ліків проти болю, кашлю чи заспокійливі також можуть належати до препаратів, відпуск яких повинен здійснюватися виключно за рецептом лікаря, – наголошують у Шепетівському ЦПМСД.

Тож, медики додають, що саме тому важливо завчасно перевірити інструкцію лікарських засобів, які треба купити, та, якщо вони рецептурні, подбати про отримання відповідного рецепта у свого лікуючого лікаря у квітні для того, щоб надалі безперешкодно та правомірно придбати ліки за рецептом в аптеці.

Аби перевірити, чи потрібен рецепт для конкретного препарату, потрібно відвідати Державний реєстр лікарських засобів України.

На сьогодні електронний рецепт є одним із найпоширеніших електронних медичних інструментів в Україні. Наразі в електронній системі охорони здоровʼя міститься близько 550 тис. рецептів на антибіотики та ще понад 11 тис. на наркотичні (психотропні) лікарські засоби, – пояснюють у медзакладі.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.