П’ятниця, 1 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівський ЦПМСД: що має бути у складі базової медичної аптечки

Шепетівський ЦПМСД: що має бути у складі базової медичної аптечки

Шепетівський ЦПМСД: що має бути у складі базової медичної аптечки

В умовах війни нам доводиться готуватися до різних сценаріїв розвитку подій, особливо з огляду на посилення обстрілів всієї території України. Саме тому Шепетівський ЦПМСД разом з Міністерством охорони здоров’я нагадує мешканцям, аби кожен зазирнув до своєї “тривожної” валізки та наповним її всім необхідним.

– У першу чергу, перегляньте склад домашньої аптечки. Це допоможе почуватися більш впевнено, якщо виникне непередбачувана ситуація зі здоров’ям. Також, в умовах воєнного часу, добре було б мати в аптечці якісний турнікет для зупинки кровотеч і навчитися ним користуватися. Джут, який використовують для забору венозної крові в лабораторії, не підходить! – додають медики.

Крім того, антибіотики, гормональні препарати, препарати з дифенгідраміном або метамізолом натрія — не передбачені для домашньої аптечки.

Якщо ви або хтось із членів родини маєте хронічні захворювання, до аптечки необхідно додати ліки, які ви приймаєте регулярно (рецептурні або ні). Йдеться, наприклад, про препарати для зниження тиску (активні речовини: каптоприл + гідрохлортіазид). Треба мати, щонайменше, двотижневий, а краще місячний запас таких ліків, – наголосили медики.

Збираючи домашню аптечку, зважайте на стан свого здоров’я. За необхідності, порадьтеся з лікарем. Пам’ятайте, що зрештою в критичних ситуаціях рятує не аптечка і її наповнення, а вміння правильно користуватися.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.