Понеділок, 27 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівський ЦПМСД: сучасна клініко-діагностична лабораторія – запорука точної оцінки стану організму

Шепетівський ЦПМСД: сучасна клініко-діагностична лабораторія – запорука точної оцінки стану організму

Шепетівський ЦПМСД: сучасна клініко-діагностична лабораторія – запорука точної оцінки стану організму

Один із необхідних та найбільш інформативних методів обстеження пацієнта – це етап лабораторних досліджень, який дозволяє лікарю будувати тактику профілактики, скринінгу, постановки діагнозу і лікування хвороби. Про це зазначає директор Шепетівського ЦПМСД Андрій Григорович Нечипорук. Упродовж двох місяців колектив Центру невпинно працював, робив якісний ремонт, закуповував високоточне обладнання, навчався та підвищував рівень професійних компетенцій, аби якнайшвидше відкрити двері лабораторії для клінічних досліджень та надавати послуги мешканцям Шепетівського району на високому рівні.

Першого березня 2023 року активно розпочала свою діяльність лабораторія, яка входить до комплексу Клініко-діагностичного кабінету на базі АЗПСМ №6. Основним завданням нашої лабораторії є своєчасне та якісне проведення лабораторних досліджень за мінімальний період часу (від півгодини до двох), що, своєю чергою, сприятиме зниженню рівню захворюваності та уникненню ускладнень, – розповідає Андрій Нечипорук.

Очільник медзакладу зазначив, що у лабораторії працюють висококваліфіковані фахівці, які володіють знаннями, досвідом проведення досліджень та інтерпретації результатів. Вони регулярно відвідують курси підвищення кваліфікації.

– Також лабораторія оснащена сучасним обладнанням, що дозволяє виконувати широкий спектр досліджень, забезпечуючи високу точність і надійність результатів. Хочу відзначити та висловити слова вдячності Шепетівській міській раді, депутатському корпусу та міському голові Віталію Бузилю за виділені кошти у сумі близько 700 тисяч гривень з міського бюджету на закупівлю обладнання. Загалом, на ремонт приміщення та закупівлю обладнання ми використали понад 1 000 000 гривень, – зазначає Андрій Григорович.

Наразі у лабораторії є два аналізатори гемолітичних автоматичних, що дають можливість отримати показники загального аналізу крові (гемоглобін, кількість еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів, лейкоцитарну формулу та інше).

– Також у лабораторії є аналізатор напівавтоматичний біохімічний, що використовується для кількісного визначення біохімічних елементів крові, зокрема, холестерину, глюкози, печінкові (АЛТ, АСТ, білірубін) та ниркові проби (сечовина, сечова кислота, креатинін). Крім того, маємо аналізатор тест-смужок для аналізу сечі, що забезпечує дослідження загального аналізу сечі, мікроскоп, центрифугу, аквадистилятор, – додає Андрій Нечипорук.

З початку роботи лабораторії й по теперішній час здійснено понад 4 500 досліджень загального аналізу крові, з яких 1900 – дітям; 300 досліджень загального аналізу сечі, з них 34 – дітям; понад 3 000 біохімічних досліджень крові, з них 1200 – дітям.

– Аби виявити захворювання на ранніх стадіях розвитку та уникнути ускладнень, закликаю мешканців району та й усіх проводити клінічні дослідження, принаймні перевірити загальний аналіз крові та загальний аналіз сечі один раз на рік. Тим паче, що за направленням сімейного лікаря, усі аналізи в нашій амбулаторії є безкоштовними, а результати надаються впродовж півгодини –двох годин, що дозволяє пацієнту зменшити кількість відвідувань до лікаря та знизити можливість розповсюджень вірусів, – наголошує очільник медичного закладу.

Данілова Ольга Миколаївна, завідувачка амбулаторії, також відзначила, що з відкриттям лабораторії підвищилася якість діагностики та ефективність лікування, зокрема, для найменших пацієнтів, яких у Шепетівському ЦПМС нараховується понад 13 500.

Наразі мамам з маленькими дітьми не потрібно стояти у довжелезних чергах, аби здати аналізи. Адже все – на місці. Лікар назначив аналізи і мама вже через півгодини має результати, що дає можливість лікарю правильно поставити діагноз та призначити ефективне лікування, – відзначає Ольга Миколаївна.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.