Неділя, 24 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » Штрафи за відсутність маски у публічних місцях

Штрафи за відсутність маски у публічних місцях

Штрафи за відсутність маски у публічних місцях

Цієї суботи, 21 листопада, набув чинності Закон, що передбачає адміністративну відповідальність за відсутність або неналежне носіння маски в публічних місцях, – повідомляє Міністерство юстиції України.

Норми цього закону передбачають ряд змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Передусім, була змінена сума штрафу для фізичних осіб. Його розмір становить 170 гривень (за перше порушення), за повторні порушення стягуватимуть 250 гривень.

Правопорушенням вважається не лише відсутність маски у громадських приміщеннях чи транспорті, а й неправильне її носіння, наприклад, на підборідді.

Крім того, відтепер розглядати справи про дотримання цих протиепідемічних заходів та накладати штрафи на осіб за відсутності у них маски або за маску на підборідді під час перебування у громадському місці матимуть право представники поліції, санітарно-епідеміологічної служби та органів місцевого самоврядування, – коментують у Міністерстві юстиції України.

Каратимуть і за бездіяльність: того, хто впустив у громадський транспорт, супермаркет, кінотеатр, музей тощо; відвідувачів без відповідних засобів захисту. Сума штрафу складатиме від 3 400 грн до 5 100 грн.

При цьому, дозволяється носити будь-які види масок: респіратори, одноразові, багаторазові, саморобні.

Штрафні санкції не поширюються на неповнолітніх та відсутність маски на вулиці.

Популярні пости