Понеділок, 26 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Скасувати заборону виїзду чоловіків призивного віку з України під час війни: що відповів Президент на петицію

Скасувати заборону виїзду чоловіків призивного віку з України під час війни: що відповів Президент на петицію

Скасувати заборону виїзду чоловіків призивного віку з України під час війни: що відповів Президент на петицію

Президент України Володимир Зеленський у відповідь на петицію про скасування заборони на виїзд за кордон чоловікам призовного віку нагадав, що згідно з законом, захист суверенітету України є обов’язком громадян, і що права і свободи людини можуть бути обмежені під час воєнного стану.

Як Президент України – гарант державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина зазначаю, що відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності держави є справою всього Українського народу, – зазначив Володимир Зеленський.

За статтею 65 Основного закону України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов’язком кожного громадянина України.

Згідно з Конституцією, право громадян вільно залишати територію України може обмежуватися в умовах воєнного або надзвичайного стану. Обмеження, передбачені указом від 24 лютого про введення воєнного стану в Україні, передбачається скасувати після завершення дії воєнного стану, – додав Президент.

Президент також нагадав, що правила перетину держкордону України встановлюються Кабміном, зокрема, й на період дії воєнного стану. Щодо порушеного у петиції питання про запровадження пріоритету призову під час мобілізації добровольців Зеленський зазначив, що організаційне керівництво мобілізацією в Україні відповідно до закону здійснює уряд. 

Також Володимир Зеленський повідомив, що звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням комплексно опрацювати порушені в електронній петиції пропозиції.

Нагадаємо, що у травні електронна петиція з вимогою скасувати заборону виїзду з України чоловіків віком від 18 до 60 років та запровадити пріоритет призову під час мобілізації добровольців набрала необхідні для розгляду президентом 25 тисяч підписів.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.