Четвер, 9 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Скільки повинні відслужити військові, призвані під час мобілізації: роз’яснення адвоката

Скільки повинні відслужити військові, призвані під час мобілізації: роз’яснення адвоката

Скільки повинні відслужити військові, призвані під час мобілізації: роз’яснення адвоката

В Україні вже десятий місяць триває війна. Сотні тисяч українських Захисниць та Захисників мужньо боронять суверенітет та незалежність нашої держави. Ніхто не скаржиться – усі працюють на таку довгоочікувану перемогу. Однак, скільки ж повинні відслужити військові, призвані під час мобілізації? Про це розповіла адвокатеса Ольга Дурноп’янова.

Нормативно-правовими актами, які визначають строк військової служби та порядок звільнення, зокрема, є Закон України Про військовий обов’язок і військову службу № 2232-ХІІ та Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України, – розповідає Ольга Дурноп’янова.

Також пані Ольга наголошує, що встановлений строк служби для військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період встановлений до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію. Це визначено ст. 23 Закону № 2232-ХІІ визначені строки військової служби, зокрема, ч. 7 ст. 23 Закону.

Під час дії особливого періоду, а саме з моменту введення воєнного стану для військовослужбовців, у яких закінчився строк військової служби, встановлений статтею 23 Закону, військова служба продовжується понад встановлені строки — до оголошення демобілізації, крім випадків, визначених пунктами «б», «в», «г» ч. 2, пунктами «б», «в», «г», «ґ», «д», «е» ч. 3 ст. 26 Закону № 2232-ХІІ. Про це йдеться у ч. 9 ст. 23 Закону, – додає  адвокатеса.

Закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України (ч. 3 ст. 24 Закону № 2232-ХІІ).

– Тож, військовослужбовці, призвані на військову службу за мобілізацією на особливий період, мають проходити таку службу строком до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію з виключенням військовослужбовця зі списків особового складу військової частини, – наголошує пані Ольга.

Важливо зазначити, що існують передбачені законом підстави, коли військовослужбовці можуть бути звільнені з військової служби під час дії воєнного стану (до того, як закінчиться особливий період чи буде оголошена демобілізація). Перелік таких підстав визначений в п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону № 2232-ХІІ. Він є вичерпним.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.