Понеділок, 19 Вересня
Shadow
Головна » Актуально » » Скринінг слуху для малечі: у Грицівському ІРЦ розповіли деталі

Скринінг слуху для малечі: у Грицівському ІРЦ розповіли деталі

Скринінг слуху для малечі: у Грицівському ІРЦ розповіли деталі

Одне з найчастіших питань, з якими батьки звертаються до логопеда: “Для чого слід робити скринінг, якщо впевнені у тому, що дитинка чує”. У Грицівському інклюзивно-ресурсному центрі оприлюднили роз’яснення.

Збережений слух у перші кілька років життя критично важливий для розвитку мови та мовлення дитини. А втрата слуху в ранньому віці може призвести до вираженої затримки мовлення.

Фахівці американської академії педіатрії (AAP) рекомендують усім новонародженим проводити скринінг слуху.

Більшість малюків проходять його в пологовому будинку перед випискою. Якщо ваша дитина не пройшла обстеження слуху при народженні, це не обов’язково означає, що вона не чує або має знижений слух. Насправді, більшість дітей, які не пройшли аудіологічний скринінг, мають типовий слух. Але, безперечно, надзвичайно важливо пройти повторне обстеження протягом декількох місяців.

При цьому, те що малечі перевірили слух у пологовому, не гарантує того, що у майбутньому у дитини не виникне проблем зі слухом.

Іноді втрата слуху може розвиватися поступово і спочатку її важко помітити. Причинами прогресуючої втрати слуху у дітей можуть бути: генетична схильність, часті вушні інфекції, інші інфекції, такі, як кір або менінгіт, травми голови, вплив гучних звуків.

У домашніх умовах батьки не можуть експертно виявити чи має їх дитина заниження слуху.

Насправді, деякі сім’ї роками можуть навіть не здогадуватися про те, що їх малюк має знижений слух. Навіть незначна втрата слуху може вплинути на розвиток мовлення та призвести до довгострокових труднощів у спілкуванні, поведінці та навчанні. Тому, якщо дитина має затримку мовлення, важливо виключити втрату або зниження слуху, як один із факторів, що може її викликати.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.