Понеділок, 22 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Славутська громада: причини можливого закінчення опалювального сезону та який борг споживачів за 2023 рік

Славутська громада: причини можливого закінчення опалювального сезону та який борг споживачів за 2023 рік

Славутська громада: причини можливого закінчення опалювального сезону та який борг споживачів за 2023 рік

У Славутській громаді начальник комунального підприємства «Славутське ЖКО» Василь Яцюк зазначив, що попри надскладну зиму, опалювальний сезон у Славуті проходить практично без зривів. Найважчим випробуванням було, звісно, відключення електроенергії, однак завдяки злагодженій роботі зі Славутським РЕМ АТ «Хмельницькобленерго» вдалося забезпечити славутчан стабільним централізованим опаленням.

– Ще один виклик для комунальників — це тотальна економія, адже ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» довело ліміти постачання природного газу для населення настільки низькі, що доводилось максимально заощаджувати. В іншому випадку підприємство розраховувалось би за спожитий газ за ринковими цінами, які в 4 рази вищі. Колективу Славутського ЖКО вдалося впоратися і з цією задачею: доведений ліміт жодного разу не був перевищений, – додає Василь Яцюк.

Натомість уже зараз комунальне підприємство попереджає споживачів, що на квітень Нафтогаз взагалі не надав лімітів постачання природного газу, а тому, за умови належного температурного режиму, опалювальний сезон може завершитися уже з початку наступного місяця. Однак, за значного похолодання, теплопостачальне підприємство змушене буде продовжити опалювати помешкання славутчан та, при цьому, сплачувати за спожитий газ за значно вищими ринковими цінами.

Централізованим теплопостачанням були забезпечені всі споживачі Славутського ЖКО, однак платили далеко не всі. Зокрема борг споживачів перед підприємством станом на 1 березня 2023 року становить 28 млн 717 тис. 292 грн. У цій сумі, звісно, є борги, накопичені за попередні роки, але саме цей опалювальний сезон став рекордним у несплаті споживачами коштів за отриману послугу, – коментує Василь Яцюк.

Як зазначають в установі, така колосальна заборгованість несе загрозу роботі КП «Славутське ЖКО», яке вже зараз має віднаходити резерви, аби підготуватися до наступного опалювального сезону.

Наразі ведеться претензійна робота зі злісними неплатниками й у виконавчій службі вже знаходиться 164 виконавчих листів та судових наказів на загальну суму стягнень близько 4 млн грн. Ця робота триває. А тим часом колектив підприємства звертається до споживачів з проханням розрахуватися за спожиті послуги та нагадує про можливість провести реструктуризацію боргу, – додали у Славутське ЖКО.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.