Четвер, 11 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » Славутські лісівники засіяли понад 150 тисяч ялин та сосен

Славутські лісівники засіяли понад 150 тисяч ялин та сосен

Славутські лісівники засіяли понад 150 тисяч ялин та сосен

На державному підприємстві «Славутський лісгосп» автоматична лінія точного висіву насіння фірми “Urbinati” активно нарощує обсяги. В березні лісівники почали посів ялини, а наразі додали ще й сосну. Загалом уже засіяли 150 тисяч хвойних.

Субстракт для посіву – торфосуміш із додаванням комплексу мінеральних добрив. Лінія автоматично висіває насіння в мультиплати. Посадковий матеріал накривають агроволокном і відправляють на поля дорощування, аби насінина проросла. Для сприятливого мікроклімату працює автоматичне зрошення. У спеціальних холодильних камерах для зберігання насіння і посадкового матеріалу підтримуються оптимальна вологість і температура, – розповідають у “Славутському лісгоспі”.

Поля дорощування функціонують у Славутському та Ізяславському лісових господарствах. Сумарно їхня площа становить 5000 квадратних метрів, де можна розмістити близько 1,5 млн сіянців.

Працюємо на результат і наполегливо впроваджуємо світові технології. Це дозволяє полегшити людську працю і, найголовніше, дає змогу отримати мега-продуктивні сіянці, що мають високу енергію росту та майже стовідсоткову приживлюваність у лісовому середовищі, – зазначають лісівники Шепетівщини.

Нагадаємо, що за 2022 рік лісівники Хмельниччини планують виростити 2 мільйони сіянців листяних та хвойних порід. А в перспективі націлені наростити щорічні обсяги до 4 мільйонів. Адже лінія точного висіву досить високопродуктивна і на підприємстві можуть висівати в мультиплати понад 100 тисяч посадкових місць за зміну. А проєктна потужність – 3,5-4,2 млн штук сіянців на рік.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.