Понеділок, 24 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Soft skills та hard work або як вижити локальному бізнесу: інтерв’ю з Григорієм Олійником

Soft skills та hard work або як вижити локальному бізнесу: інтерв’ю з Григорієм Олійником

Soft skills та hard work або як вижити локальному бізнесу: інтерв’ю з Григорієм Олійником

Український бізнес сміливо можна назвати одним із найпотужніших у Європі, адже сьогодні підприємства працюють не завдяки, а попри. Попри війну росії в Україні, попри фінансові труднощі, банально, попри високу конкуренцію та зниження купівельної спроможності на ринку, бізнеси виживають, живуть та розвиваються. Як це відбувається сьогодні, з чим зіштовхуються, про брак кадрів, ризики, виклики та сучасні підходи до роботи спілкуємося з топ-менеджером локального бізнесу – директором медичного центру “Фенікс-Дент” Григорієм Олійником.

СЬОГОДНІ МАЛО ПРОСТО ПЛАТИТИ ПОДАТКИ

Якщо перші місяці повномасштабної війни були для суспільства та бізнесів, зокрема, лакмусом на цінності, людяність та консолідацію, то зараз підприємства долають марафон, де треба не просто застосовувати антикризовий менеджмент, а й грамотно розподіляти ресурс.

Що ми робимо? Ми не знаємо коли закінчиться війна, але ми можемо працювати, щоб перемогти, – пояснює Григорій Олійник. – Наш головний пріоритет – військо – ті, хто нас захищає. Щоб його посилити, ми маємо сплачувати податки і важливо вкладатися у волонтерські ініціативи, посилювати соціальні тили. Абстрагуватися від війни не можна, бо це умови, в яких ми живемо. Не можна сказати “я плачу податки – не чіпайте мене”.  Сьогодні соціальна відповідальність – уже не перевага бізнесу, а необхідність.

Про це, зокрема, говорили на Х Форумі власників медичних клінік, що відбувся цьогоріч у вересні.

Серед ключових векторів, на які сьогодні орієнтуються менеджери клінік: підтримка емоційного стану команди, інклюзивність у робочих підходах. Також важливим є орієнтир на реабілітацію (фізичну та психологічну). Це питання ми окремо вивчали та проговорювали на форумі. До цього рухається команда “Фенікс-Дент”, – зазначає Григорій Олійник.

ІНДУСТРІЯ ПОТРЕБУЄ ЛЮДЕЙ

Через війну український ринок праці відчуває кадровий брак. За даними центру зайнятості, на Хмельниччині найбільше потребують фахівців виробничих спеціальностей.  Бракує, розповідає Григорій Олійник, і медиків.

Страх кожного керівника – не мати клієнтів. Зараз ми (і не лише наша клініка) маємо кадровий брак. За квотою пацієнтів, наша клініка за 9 місяців, за більшістю контрольованих показників, вже виробила більше, ніж надавала послуг за цілий рік (навіть у доковідні періоди). Але зіштовхуємося з тим, що немає працівників. Відверто, ми у “Фенікс-Дент” відмовляли потенційним клієнтам через брак лікарів, – коментує Григорій Олійник.

До себе, розповідає Олійник, запрошують фахівців, орієнтуючись не лише на професійні вміння кандидатів, а й на їх відповідність цінностям клініки.

ПРАЦЮЮТЬ ТІ, ХТО ГОТОВИЙ ВКЛАДАТИСЯ ТА ВИКЛАДАТИСЯ НА МАКСИМУМ

Філософія “Фенікс-Дент” – у роботі над собою. Ти можеш бути хорошим фахівцем, але якщо ти не працюєш над тим, щоб стати ще кращим, ти починаєш відставати від галузі. Тож, ми ті, хто постійно рухається вперед. Так, наша ортодонтка Діана Костюк “прокачала” свої навички і тепер “Фенікс-Дент” працює не лише з брекетами, а й з елайнерами. Команда відвідувала спецтренінги з роботи у надзвичайних ситуаціях, реанімуванні – тепер у нас ще безпечніше. І таких прикладів десятки, – акцентує Григорій Олійник.

Сприяють у клініці не лише професійсному зростанню, а й забезпечують конкурентною зарплатою.

Ми вишукуємо можливості піднімати заробітну плату: безпосередньо медикам за рік нам вдалося збільшити зарплату на 20%, іншим працівникам – на 10%. Маємо амбітні плани в наступному році медикам збільшити з\п ще десь відсотків на 30-40% (зараз тривають пошуки внутрішніх резервів для цього). Також сумлінно сплачуємо податки: в цьому році ми сплати вже більше 2,2 млн грн податків (частина з них – авансом на наступний рік), – розповідає Григорій Олійник.

Вони у “Фенікс-Дент”, каже Григорій Олійник, готові працювати з молодими фахівцями – вчорашніми випускниками медвишів, аби лише ті сповідували базову цінність команди “Soft skills та hard work” – будь адаптивним у навичках та посилено працюй над собою.

Адже, як показав наш багаторічний досвід, саме цей шлях веде бізнес до успіху, – підсумовує Григорій Олійник.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.