Понеділок, 24 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Сьогодні роковини загибелі героя – шепетівчанина Ігоря Ляшенка

Сьогодні роковини загибелі героя – шепетівчанина Ігоря Ляшенка

Сьогодні роковини загибелі героя – шепетівчанина Ігоря Ляшенка

Сім років тому загинув Народний Герой України, командир 1-го батальйону 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила, полковник Ігор Ляшенко. На той момент військовому було неповних 37.

Ігор Ляшенко народився у Ямполі, що на Донеччині. Із дружиною та двома дітьми жив у Шепетівці. Загинув полковник Ляшенко під час операції “Звільнення Слов’янська”.

Побратими згадують свого комбата, як людину чесну, вірну та справедливу:

Досвідчений, впевнений у своїх силах, користується повагою та авторитетом підлеглих, вміє вчитися та навчати, здатний на належному рівні підтримувати бойову готовність підрозділу. І як в подальшому показав час – було прийнято правильне рішення…Під час проведення двосторонніх дослідницьких командно – штабних навчань «Осінній циклон – 2013», які проводилися на загальнодержавному рівні в межах Збройних Сил України на декількох військових полігонах, особовий склад бригади брав активну участь. Основний удар тримав перший механізований батальйон під командуванням Ігоря Ляшенка, – згадує генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

Навіть втомлений та невиспаний він завжди був серед нас, намагався не залишати нас наодинці з особистими чи загальними проблемами. Він завжди приїздив на позиції, щось підказував. Без його уваги не залишився жоден окоп чи вогнева точка, бо усе мало бути підготовлене до виконання бойових завдань. І навіть на втомленому обличчі завжди були вони: все та ж лейтенантська широка посмішка та вогник в очах, – розповідає побратим Валерій Левченко.

У світ вийшла книга «Ігор Ляшенко. Позивний “Беркут”», присвячена командиру І батальйону 24-ої окремої механізованої бригади ім. короля Данила полковнику Ігорю Вікторовичу Ляшенку, який загинув під селищем Закітне Донецької області 19 червня 2014 року.

Одним з перших в складі рекогносцирувальних груп виїжджав на місця виконання завдань, регулярно здійснював перевірки несення служби на блокпостах, навчав молодих офіцерів, сержантів та солдатів, разом з ними відчував всі труднощі і на власному прикладі показував, як необхідно їх долати. Пригадується випадок напередодні трагічного 19 червня, коли штурмові групи мали бути направлені для виконання перших серйозних бойових завдань, це відбувалося в Краснолиманському районі Донецької області. В той час Ігор відчував якийсь біль у спині, що йому завдавало відчутний дискомфорт. Я порадив йому поїхати в шпиталь на обстеження і лікування, на що Ігор відповів, що в такий відповідальний момент не може залишити своїх людей. І не залишив, разом з ними виконував бойові завдання, а коли одна з груп потрапила під нищівний вогонь ворога і настав переломний момент, Ігор, не вагаючись, пішов на допомогу. Але на них вже чекала засідка. В результаті бою за селище Закітне загинули сім наших бойових товаришів, серед них і командир першого батальйону підполковник Ляшенко Ігор Вікторович, – пригадує Павлюк.

На Батьківщині Ляшенка у рідній йому ЗОШ №3 відкрили пам’ятну дошку Героєві

Ігор Ляшенко нагороджений відзнакою Герой України та орденом Богдана Хмельницького.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.