Вівторок, 28 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Сьогодні у Шепетівці стартує фотодокументальна виставка «Імена, викреслені з афіш»

Сьогодні у Шепетівці стартує фотодокументальна виставка «Імена, викреслені з афіш»

Сьогодні у Шепетівці стартує фотодокументальна виставка «Імена, викреслені з афіш»

У Музеї пропаганди сьогодні, 7 березня, стартує фотодокументальна виставка «Імена, викреслені з афіш» (спільно з Меморіальний заповідник “Биківнянські могили”), яка відбудеться о 15:00 у виставковій залі музею.

Ви дізнаєтеся про долю тих, чиє життя належало театру й обірвалось у 1937 – 1938 роках за злочинним присудом влади, про життя та творчі здобутки театральних діячів, які знайшли свій останній спочинок у Биківнянському лісі, – зазначають музейники.

Інформаційні банери виставки висвітлюють персональні історії відомих акторів, режисерів, театрознавців, організаторів театрального процесу в Україні. Серед них: Василь Верховинець і Сергій Каргальський, Йона Шевченко і Олександр Кисіль, Януарій Бортник і Олекса Ходимчук, Степан Шагайда і Борис Дробинський, Іван Яновський і Кирило Гетьман, Генрі Тарло і Дмитро Грудина та інші. Окремий банер присвячено історії Державного польського театру УРСР, закритого у 1938 році через руйнівний вплив репресій внаслідок проведення так званої «польської операції» НКВС.

– Біографічні довідки доповнено унікальними ілюстративними матеріалами. У виставці подані архівні документи та рідкісні фотографії, які відтворюють соціальні реалії і театральну дійсність 1920 – 1930-х років, демонструючи, як мистецтво було підігнано під ідеологічні потреби держави. Чекаємо вас сьогодні, 7 березня, у Музеї пропаганди. Вхід у презентаційний день безкоштовно, – додають шепетівські музейники.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.