Субота, 24 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Солодкі врожаї: Хмельниччина – серед лідерів за вирощенням цукрового буряку в Україні

Солодкі врожаї: Хмельниччина – серед лідерів за вирощенням цукрового буряку в Україні

Солодкі врожаї: Хмельниччина – серед лідерів за вирощенням цукрового буряку в Україні

Хмельницька область увійшла у ТОП-4 регіони, де найбільше площ виділили під вирощення цукрового буряку. Окрім нас, акцент на культурі роблять Вінницька, Львівська та Тернопільська області. Про це в інтерв’ю “The Ukrainian Farmer” розповів в. о. голови правління Національної асоціації цукровиків України («Укрцукор») Назар Михайловин.

Особливу увагу на цукровий буряк українські аграрії звернули після повномасштабного вторгнення. Це, пояснює директор одного з потужних агрогравців у центральній Хмельниччині ТОВ «АГРО-ОРМС» Володимир Миколайчук, сталося через рентабельність культури у цих реаліях.

До великої війни, – каже Миколайчук, – небагато агропідприємств робили ставку на цукровий буряк через особливості його вирощування. Цю культуру можна порівняти з маленькою дитиною, яка потребує постійного догляду та уваги. З власного досвіду, щоб мати добрий врожай буряка, його потрібно весь час (від посіву і до збору) контролювати: чи немає бур’янів, чи немає шкідників, чи достатня волога тощо. А от, скажімо, кукурудзу один-два рази вгорнув і маєш врожай.

Питання, пояснює аграрій, постає з ринком збуту.

Попри вибагливість, цукровий буряк – рентабельна культура тут, у нас в Україні. Якщо за ту ж кукурудзу чи пшеницю потрібно думати у контексті збуту та логістики, то з буряком простіше: уклав угоду з заводом, завіз буряк, маєш прибуток. Ми у ТОВ «АГРО-ОРМС» вже не перший рік співпрацюємо з партнерським цукровим заводом. Тож, у плюсі всі: і ми впевнені, що врожай не пропаде, і завод отримає гарну та якісну сировину, – додає Володимир Миколайчук.

На прийдешній сезон 2024 року, каже директор, вони, враховуючи, що інтерес конкурентів на ринку до культури теж зріс, своїх позицій не здаватимуть.

Сіятимемо, як і в попередні роки, близько тисячі гектарів. Адже, оскільки ми з цукровим буряком працюємо вже давно та маємо економічні взаємини з колегами-партнерами з Групи компаній A`SPIK Group, впевнені – наш врожай потрібен, – каже Володимир Миколайчук.

Колеги ТОВ «АГРО-ОРМС» – ТОВ «Фармгейт Україна» – агропідприємство групи, що працює на півночі Хмельниччини, теж робить ставку на буряк.

Попередній власник цукровий буряк на полях ТОВ “Фармгейт Україна” не вирощував давно. Ми ж, на старті, маємо на цю культуру великі плани, як на монополіста, – каже Андрій Дембіцький.

Під цукровий буряк на ТОВ “Фармгейт Україна” виділяє близько 1 000 га. На цих площах уже провели оранку та внесли необхідні добрива.

Також оновлюємо техпарк, – каже Дембіцький, – купуємо сівалку, міжрядний культиватор та самохідний обприскувач.

Нова техніка має бути найкращою у регіоні, додає Андрій Дембіцький, адже A’SPIK Group тримає вектор на екологічність та енергоефективність виробництва.

Техніка, яку ми плануємо закупити, дозволить нам, при технічному обробітку ґрунту, зменшити використання гербіцидів, а отже – подбати про екологію. Нова техніка потребує нових знань та вмінь, тож фахівці ТОВ “Фармгейт Україна” пройдуть додаткове навчання, – коментує директор.

Ці кошти, навіть попри затратність у вирощенні цукрового буряка, вкладати готові, адже впевнені у культурі. Як і їх колеги з ТОВ “АГРО-ОРМС”, на “Фармгейті” партнерять з цукроварнею. Тож, впевнені: буде врожай, буде цукор, буде працювати ринок.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.