П’ятниця, 19 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Стоматологічний кабінет «VSD»: що таке брекети, в якому віці найкраще ставити та в чому їх необхідність

Стоматологічний кабінет «VSD»: що таке брекети, в якому віці найкраще ставити та в чому їх необхідність

Стоматологічний кабінет «VSD»: що таке брекети, в якому віці найкраще ставити та в чому їх необхідність

Сучасна стоматологія розрізняє безліч видів порушень прикусу. Крім очевидного естетичного недоліку, патологічні зміни зубного ряду викликають аномалії м’язового тонусу, пошкодження самих зубів, головні болі, порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Неправильний прикус небезпечний частими головними болями і навіть мігренню. Також аномальне формування прикусу веде до порушення формування скелету людини, її постави. Найбільш ефективним і безпечним методом корекції прикусу є встановлення брекетів.

Журналісти інформаційного порталу «Хмельниччина північ» поспілкувалися з провідним ортодонтом стоматологічного кабінету «VSD» Трояном Олегом Ігоровичем, який використовує сучасні методи у встановлені всіх видів брекетів та повністю відмовився від застарілих технологій лікування брекетами, аби отримати відповідь, що таке брекети, якими вони бувають, кому показані і скільки часу потрібно, щоб виправити зуби.

Брекети: старт лікування.
Брекети: у процесі лікування.

– Більшість пацієнтів сумніваються, чи потрібно носити брекети, адже вони неначе заважають та приносять дискомфорт. Однак, варто зауважити, що неправильний прикус і нерівність зубного ряду – не тільки естетична, а й медична проблема. При неправильному прикусі виникає ряд відхилень, зокрема, погіршується процес жування. Людина, у якої «неправильно» контактують зуби верхньої і нижньої щелеп, часто не може нормально відкушувати і пережовувати їжу. Якщо цей процес відбувається тривалий час, то можуть виникнути проблеми з травною системою, – розповідає ортодонт «VSD».

Також це може призвести до патології скронево-нижньощелепних суглобів. Дані захворювання важко піддаються лікуванню і створюють дискомфорт у вигляді шуму у вухах, хворобливості при пережовуванні їжі, головного болю і т. д. Стирання емалі, патології пародонту, передчасна втрата зубів обумовлені нерівномірним навантаженням на зубощелепний апарат. Порушення чіткості вимови звуків та інше.

Отож, що таке брекет-ситема? Брекет-система – незнімна конструкція, що складається з кількох компонентів, у числі яких – брекети, підв’язані до ортодонтичної дуги за допомогою кілець із замками, металевих пружин і еластичних ланцюжків. Кожен брекет кріпиться до зуба за допомогою спеціального клею. Зуби змінюють своє положення завдяки помірному, але тривалого тиску ортодонтичної дуги, яка повертається до первинної форми під впливом тепла в ротовій порожнині. Ця сила здатна нахилити, повернути зуб, занурити його в кістку або витягнути назовні, – розповідає ортодонт Олег Троян.

Брекети: початок лікування.
Брекети: стан після 3-х місяців лікування.

Брекет-системи розрізняються за своїми матеріалами, міцністю і вартістю. Кожен з них має ряд переваг і недоліків.

Металеві брекети – класичний варіант. Вони міцні і відмінно справляються зі своїм завданням, прості у догляді і доступні з фінансової точки зору. Єдиний істотний недолік – брекети помітні при посмішці, і це не влаштовує багатьох пацієнтів, – додає Олег Ігорович.

Керамічні брекети практично непомітні на зубах. Вони естетичні, але менш міцні, потребують специфічного догляду, дорого коштують, а термін лікування – довший, ніж у металевих.

– Пластикові брекети відповідають кольору зубів, коштують дешевше керамічних, проте, є досить крихкими, потребують спеціального догляду, можуть забарвлюватися від кави, чаю та інших продуктів. А от сапфірові брекети – сучасна ортодонтична розробка. Їх головні плюси – міцність, прозорість, привабливий блиск і простий догляд. До мінусів відносяться висока вартість і потреба кращого догляду за системою, – розповідає Олег Троян.

Також Олег Ігорович наголошує, що є ще один вид брекетів – лінгвальні брекети, які є мрією кожного пацієнта, що хвилюється про своє здоров’я та про красу посмішки зокрема.

Вони кріпляться до внутрішньої сторони зубів, що додає комфорту в носінні. Однак, це найдорожчий спосіб вирівнювання зубів і догляд за ними більш складний. Також в перший час лікування у людини може порушуватися дикція, – зазначає ортодонт. – Основні показання для встановлення брекет-ситеми: аномалії положення окремих зубів і зубних рядів, виведення зубів, які не прорізались, в зубну дугу, корпусне переміщення зубів, підготовка до протезування зубів, корекція профілю обличчя і поліпшення естетики особи, порушеної неправильним прикусом.

Однак, існує й ряд протипоказань: карієс, пульпіт, пародонтит, гінгівіт та інші гострі та хронічні захворювання зубів і ясен. До їх лікування або приведення до ремісії брекети не встановлюють.

Скільки ж потрібно носити брекети? Тривалість і ефективність лікування брекетами багато в чому залежить від віку пацієнта і стану прикусу. Найкраще встановлювати брекет-систему в період активного росту постійних зубів, однак і дорослі люди отримають помітні позитивні результати. Носити брекети доведеться від 8 місяців до 2,5 років, регулярно відвідуючи ортодонта, – зазначає Олег Ігорович.

У цей час забороняється їсти тверду, дуже гарячу або холодну їжу, не рекомендується вживати багато солодкого, що збільшує ризик карієсу. Також підвищену увагу доведеться приділяти гігієні порожнини рота.

Після зняття брекетів зуби шліфують і полірують, видаляючи залишки клею, і встановлюють на них ретейнери – дріт деякий час буде утримувати зуби в необхідному положенні, не даючи їм повернутися у вихідне положення. Ретейнери абсолютно непомітні для пацієнта і оточуючих, – наголосив Олег Троян.

Нагадаємо, стоматологічний кабінет «VSD» розміщений за адресою: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, 63/1. Якщо у вас виникли будь-які запитання чи необхідно записатися на прийом до професійних лікарів, які мають багаторічний досвід та знають як допомогти, телефонуйте за номером: +38 (096) 789 63 40.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.