Понеділок, 20 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Страусина племінна ферма на Хмельниччині: які види птахів розводять та що показують під час екскурсії

Страусина племінна ферма на Хмельниччині: які види птахів розводять та що показують під час екскурсії

Страусина племінна ферма на Хмельниччині: які види птахів розводять та що показують під час екскурсії

У передмісті Красилова на Хмельниччині магістр біотехнологічних наук Ігор Герасимчук  рік тому започаткував племінну страусину ферму. В Україні є лише дві великі племінні ферми страусів – у Львові та Дніпрі.

Наразі на фермі в чоловіка живе три види страусів: 16 чорноафриканських, 6 австралійських ему та один американський нанду, альбінос. Про все це хмельничанин розповів “Суспільному“.

Першого страуса купили у місті Миропіль Житомирської області у березні минулого року. Страуси живуть парами або сім’ями, можуть доживати до 75 років, плідний період триває 15 років. За сезон одна самка може відкласти до 40 яєць, – розповідає власник ферми.

На фермі кожен птах особливий, має свій характер та ім’я. Чоловік зазначає, що він навіть знає, яка самка яке яйце знесла. Воно різні за розміром, трохи формою, кольором.

Маю своїх улюбленців – це чорноафриканські страуси Міша і Гріша. Вони – альфа-самці, хочуть зайняти свою територію. Сильний характер в них. Це два самці, до яких важко зайти у вольєр. І те, що вони люблять танцювати, такі вони, як артисти, мені подобається, – каже Ігор Герасимчук.

Птахи адаптовані до морозів. Сніг сприймають як розвагу, іноді його їдять. Полюбляють їсти овочі та фрукти. Зокрема на фермі страусів чоловік годує сумішшю кормів та щоразу дає свіжу воду. Береже від протягів та обов’язково стежить, аби не переїдали.

В нас племінна ферма, ми тримаємо вагу страуса до 120 кілограмів. Якщо самці набирають зайву вагу, то ламають лапи. А це призводить до подальшої загибелі, кістки в них погано зростаються, – зауважує фермер.

На фермі для відвідувачів проводять екскурсії та дозволяють годувати птахів.

– В Україні ніде таких немає екскурсій, щоб було саме три види страусів – чорноафриканські, австралійський ему та американський нанду, – наголошує пан Ігор.

Окрім страусів, на фермі живуть куріпки, перепілки, фазани та цесарки. У найближчих планах – закупити нових птахів: ківі, дрофу, павичів та глухаря. А ще, говорить Ігор Герасимчук, він мріє влаштовувати страусині перегони та відкрити кафе, де можна буде скуштувати яєшню.

Не кожен може дозволити купити яйце ціле, щоб вдома скуштувати. А от якусь маленьку порцію людина зможе дозволити собі скуштувати. Цього року плануємо залишати молодих птахів для тренувань, аби наступного року започаткувати катання на страусах, – додає власник ферми.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.