Неділя, 26 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Суд закрив кримінальне провадження за обвинуваченням мера Полонного

Суд закрив кримінальне провадження за обвинуваченням мера Полонного

Суд закрив кримінальне провадження за обвинуваченням мера Полонного

Суд скасував домашній арешт – запобіжний захід, а речові докази, велосипед потерпілого та авто обвинуваченого, повернув сторонам справи.

Джерело: Пресслужба Хмельницького апеляційного суду

У ніч на 29 січня поблизу Новоселиці Шепетівського району водій “Фольксваген Таурек” наїхав на велосипедиста та залишив місце дорожньо-транспортної пригоди. 51-річний чоловік від отриманих травм помер.

Усі четверо потерпілих у справі подали до суду письмові клопотання про відмову від обвинувачення й з проханням закрити кримінальне провадження.

Полонський районний суд задовольнив клопотання потерпілих – закрив кримінальне провадження за обвинуваченням Полонського міського голови у завідомому залишенні без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження внаслідок безпорадного стану, якщо той, хто залишив без допомоги, сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан (частина 1 статті 135 Кримінального кодексу України) у зв’язку з відмовою від обвинувачення (п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України).

Клопотання підтримала обвинувачена сторона та прокурорка, яка зазначила, що:

кримінальне правопорушення, яке інкримінують посадовцю, належить до форми приватного обвинувачення, а тому відмова потерпілого від такого обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження.

Суд зазначив, що клопотання потерпілих відповідає нормам кримінального та кримінально-процесуального законодавства, а відтак підлягають задоволенню.

За кримінальним процесуальним законом, слідчий, дізнавач, прокурор може розпочати кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення лише на підставі заяви потерпілого щодо визначених кримінальних правопорушень, зокрема, ч. 1 ст. 135 КК України (залишення в небезпеці без обтяжуючих обставин), яку інкримінують обвинуваченому, – коментують у Пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.

Ухвала не набрала законної сили та може бути оскаржена до апеляційного суду.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.