“Червоні прапорці”, які в жодному разі не можна пропускати турботливим та уважним батькам: про прикус вашої малечі спілкуємося з ортодонткою “Фенікс-Дент” Діаною Костюк.
Молочний прикус дитини формується до 3 років. У цей період батькам важливо контролювати стоматологічні звички малечі, адже дитинка досліджує світ, зокрема, і на смак, тому подбати про її безпеку – пріоритет.
- З трьох – п’яти років уже можна визначити чи є в дитинки ознаки порушення у прикусі. На цей період варто спланувати першу консультацію в ортодонта. Чому це важливо? Щелепа дитинки у цьому віці продовжує рости та змінюватися і ми, ортодонти, у разі проблеми, можемо “допомогти природі” та спрямувати цей ріст у правильному руслі. Така корекція буде швидшою та комфортнішою для вашої дитини, аніж робити це у старшому віці, – пояснює пані Діана.
Окрім буквальних для неправильного прикусу маркерів, як-от асиметрія обличчя, випирання однієї із щелеп, викривлення зубчиків, є і такі “червоні прапорці”, на які батьки можуть не звернути увагу.
- Придивіться до того, як ваша дитинка їсть – зверніть увагу як відкриває ротик, жує та змикає щелепу. Якщо є відхилення ліворуч чи праворуч від умовної центральної лінії обличчя, це – сигнал того, що вам потрібно до ортодонта, – додає пані Діана.
Ознакою проблеми може бути і те, що дитина кусає щоку. Якщо зубки не змикаються так як треба, може виникнути мимовільне бажання чимось цю порожнечу заповнити.
- Ще одним майже невловимим, але не менш важливим моментом, на який варто звернути увагу, є дихання дитини. Відслідкуйте його, коли дитина себе не контролює – уві сні. Дихає ваша дитинка носиком чи ротиком, як вона відкриває ротик, чи не трясеться у неї губка під час дихання. Усе це сигналізує про ознаки неправильного прикусу, – зазначає фахівчиня.
Аби бути певними на 100%, що з вашою дитиною усе добре, зверніться до ортодонта для профілактики.