Вівторок, 7 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » ТОП-10 фактів про бороду

ТОП-10 фактів про бороду

ТОП-10 фактів про бороду

Декілька ер тому чоловіча борода була символом мудрості, зрілості та королівської величі. Сьогодні ж вона є продовженням стилю та інструментом самопрезентації. Тому деякі інстаграм-акаунти дивують неочікуваним “бородатим стилем”.

1383094255

Цікаво, що такі “прикраси” волосся на обличчі вигадали не вчора. Серед перших модників були давні асирійці, індуси та греки. В давній Елладі чоловіки змащували бороди кольоровою глиною, або, змастивши лугом, висвітлювали на сонці. В Індії фарбувались хною та басмою. Синьо-, рудо- та червонобороді чоловіки там були не рідкістю. А в Асирії бородані вдавались до завивки.

Саме у ці часи і з’явились перші аналоги сучасних барбершопів. У тій же Греції чоловіки збирались до салонів гоління, аби навести лад на обличчі та обмінятись новинами.

Масово бритись та голити голову почали військові, тому племена неголених дикунів називали варварами (від латинського  barba – борода).

Викингский стиль бороды | Полная Борода

Заплетана у косу, борода здатна витримати вагу, що більша удвадцятеро, аніж канат такого ж діаметру.

Якщо ніколи не голитись, середньостатистичний чоловік за своє життя може відростити бороду довжиною  8,38 метрів. При цьому, середній ріст бороди у рік складає 140 мм, а восени вона росте швидше, ніж взимку. Також окремі дослідження говорять про те, що у блондинів борода росте швидше, ніж у брюнетів. Загалом на ріст бороди впливає рівень тестостерону в організмі. А її відсутність у певному віці може свідчити про проблеми зі здоров’ям (наприклад, у Наполеона не росла борода).

На думку деяких психологів бородаті чоловіки вигладають більш авторитетно.

Знаменитости с бородой и без бороды: оценивают девушки - Косметика для  мужчин в эпоху крафта - Bro Cosmetics

При цьому  98 % чоловіків, що входять до списку найзаможніших, – чистовиголені. До речі, у середньому, на гоління чоловік витрачає 3350 годин свого життя.

Популярні пости