![Трійця: історія та обряди “Зелених свят”](https://khmel-pivnich.info/wp-content/uploads/2023/06/tttttt-720x440.jpg)
Трійця — одне з головних православних свят, яке відзначається через 50 днів після Великодня. Поряд з Різдвом та Великоднем Трійця вважається одним з найважливіших релігійних свят. Цього дня Церква вшановує триєдність Бога-Отця, Сина та Святого Духа.
Свято Трійці символізує завершення всіх земних справ Ісуса Христа, які були потрібні для порятунку людства. Дата Трійці щороку змінюється, залежно від дати Великодня. Трійця відзначається з давніх-давен.
– Трійця або День зішестя Святого Духа відзначається через 50 днів після Великодня. Через це свято отримало назву Свята П’ятидесятниця. Великдень у 2023 році святкувався 16 квітня. Тож, 4 червня — це дата, коли цього року у православних Трійця, – розповідають довгожителі.
Відповідно до Євангелія, свято з’явилося завдяки святим апостолам — учням Ісуса Христа. Після воскресіння Ісус пообіцяв їм, що пошле їм Дух Божий, коли піднесеться на небо, і що Святий Дух дасть учням силу проповідувати Боже Слово.
– На 50 день після Великодня вони зібралися в Єрусалимі, як їм наказали. Там на апостолів зійшов Святий Дух, після чого вони здобули різні дари і заговорили різними мовами. Після цього апостоли розійшлися по світу, щоб проповідувати християнство. У католиків Трійця святкується на тиждень раніше (через різницю у календарях) і припало свято цього року на 28 травня. В католицизмі це свято вважається найважливішим, адже вказує на триєдність Бога, – додає довгожитель Іван Петрович з Шепетівщини.
У народі на Трійцю будинок прикрашають травами — лепехою. Саме тому свято отримало народну назву “Зелені свята”. До лепехи можуть додавати свіжоскошену траву — любисток, чебрець, полин. А образи в оселі прикрашають м’ятою та гілками берези.