Неділя, 5 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Цілодобово та в три зміни заправляють кисневі балони: Хмельницька АЕС допомагає у боротьбі з COVID-19

Цілодобово та в три зміни заправляють кисневі балони: Хмельницька АЕС допомагає у боротьбі з COVID-19

Цілодобово та в три зміни заправляють кисневі балони: Хмельницька АЕС допомагає у боротьбі з COVID-19

Хмельницька атомна електростанція, що є однією з трьох в Україні, виготовляє медичний кисень для хворих, які борються із коронавірусною хворобою. Щодня азотно-киснева станція реакторного цеху ХАЕС наповнює 80 балонів, кожен з яких вміщує по 40 літрів медичного кисню.

Наша технологія виробництва медичного кисню відповідає найвищим вимогам у цій сфері, а деякі показники хімічного аналізу є навіть кращими. Хмельницька АЕС уклала договори зі Славутською та Шепетівською лікарнями на постачання цього засобу. Наразі ситуація в країні з пандемією стає критичною і до нас за допомогою звертаються медики інших лікувальних закладів регіону, зокрема з Полонного, Старокостянтинова, Жмеринки, що на Вінничині. Намагаємося завжди допомогти, – розповідає Олександр Годнєв, заступник генерального директора ХАЕС з якості та управління.

Хмельницька атомна електростанція відпускає  балони для лікарень за символічною ціною – 2 гривні 77 копійок, надаючи 99% знижки.

Зокрема, доводилось відмовляти підприємливим установам, які хотіли купувати у ХАЕС кисень дешево, перепродуючи згодом лікарням. Проте «атомка» працює лише з медичними закладами, згідно з укладеними договорами, – додає Олександр Годнєв.

Зараз на ХАЕС цілодобово у три зміни близько двох десятків фахівців заправляють балони, роблять хімічний аналіз медичного кисню, видають сертифікати якості.

Процес – дуже відповідальний. У разі браку продукції всю партію потрібно утилізувати. Тому, ми не маємо права на помилку, адже вчасно доставлений кисень може комусь стати порятунком, – зазначає Тетяна Хоменко, уповноважена особа з кон­т­ролю якості кисню ХАЕС.

Популярні пости