Середа, 30 Листопада
Shadow
Головна » Новини » Економіка » » Ціни на автогаз побили рекорд: чому лихоманить ринок пального на АЗС

Ціни на автогаз побили рекорд: чому лихоманить ринок пального на АЗС

Ціни на автогаз побили рекорд: чому лихоманить ринок пального на АЗС

Понад місяць в Україні дорожчає автомобільний скраплений газ, донині – найдешевший вид палива. Експерти пророкують, що ця тенденція може зберегтись і надалі. На прохання читачів порталу «Хмельниччина Північ», розбираємось, в чому причини.

Упродовж липня ціна на газ на автозаправках України
і Шепетівського району, в тому числі, неприємно вражали. На початку серпня пікова ціна палива знову встановила рекорд.

Середня ціна скрапленого газу в мережах АЗС станом на 2 серпня досягла рекордних 16,88 грн/л (+2 коп./л до 30 липня). Про це свідчать дані щоденного моніторингу роздрібного ринку Консалтингової групи «А-95», – передає спеціалізоване видання Enkor.

За даними порталу «Мінфін», середня ринкова ціна на автомобільний газ склала 17,45 грн/ літр. До порівняння, 18 серпня 2020 року, ця сума становила 11,88 грн/літр. Ключовим фактором здорожчання автогазу в Україні називають зростання його ціни закордоном.

Сьогодні газ в закупці доволі дорогий. Ресурсів вистачає, але він дорогий і для Польщі, і для Балкан, і для Туреччини. Рекордні ціни на автогаз спостерігаються також і в Росії, – розповів у коментарі «Слово і Діло» експерт «Консалтингової групи А-95» Артем Куюн.

Також на цінорегулювання могли вплинути відмова від російського ринку та здорожчання цін на нафту.

Іншою причиною, вважає директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, є монополія на ринку автогазу в Україні.

Якби це було пов’язано лише з глобальними трендами, автогаз дорожчав би поступово (як і вуглеводні в світі). Але він виріс у ціні дуже різко і несинхронно з іншими видами палива. Отже, це скоріше питання локальне, значною мірою пов’язане з Шебелинським нафтопереробним заводом, – прокоментував він виданню «Радіо Свобода».

В той час «Шебелинський нафтопереробний завод» (Šhebel) , котрий є одним із двох найбільших нафтопереробних заводів в Україні, заявив, що обсяги його продажів упали.

Загальний обсяг реалізованого пального знизився на 21,5 тис. тонн (або на 12,7%) у порівнянні з минулим роком, – повідомляє «Українська енергетика».

Експерти говорять про змову на ринку, антимонопольний комітет це ніяким чином не коментує.

Якщо газ і надалі зростатиме у ціні, він стане неконкурентним дизпаливу та бензину. Нагадаємо, ми писали про те, що на ці види палива в Уряді встановили граничну ціну. А тому, далі газові дорожчати нікуди, переконані фахівці.

Я думаю, що вже з початку вересня почнеться, щонайменше, стабілізація ціни. Тоді ціни отримають хоча б якісь натяки на подальше зниження, адже поки їх немає. Але все це можливе, якщо не буде жодних форс-мажорів, – коментує Артем Куюн.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.