П’ятниця, 19 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » “У бомбосховищі. З Маріуполем у серці”: у Полонному створюють мистецький проєкт

“У бомбосховищі. З Маріуполем у серці”: у Полонному створюють мистецький проєкт

“У бомбосховищі. З Маріуполем у серці”: у Полонному створюють мистецький проєкт

Мистецтво, що лікує душі. Митці Полонного створили короткометражний фільм «У Бомбосховищі. З Маріуполем у серці» за сценарієм керівника театрального колективу Полонського Будинку культури Оксани Ковальчук.

У цю стрічку її герої закладають ідею осмислення трагедії українських жінок під час війни. Як розповідають учасники проєкту, можливою формою допомоги жителів громади є усвідомлення того, що мистецькі проєкти та художня рефлексія трагічних подій надзвичайно важливі та актуальні (Чи може усвідомлення бути формою допомоги? Реалізація мистецьких проєктів як форма допомоги може бути важливою та актуальною).

При зустрічах ми, як і вся Україна, обговорювали війну, окремі події, життєві ситуації.. вони постійно були в голові і в важкому від трагедії серці. Ми плели сітки, розвантажували гуманітарну допомогу, шукали оселі вимушено переміщеним українцям і безперестанку носили в собі біль, – говорить режисерка. – В певний час нашим творчим душам захотілось говорити історіями реальних людей та подій. Адже ми всі пропустили їх через себе. Тоді певні історії склалися в сценарій. Чекати ініціатив не довелося. В нас надзвичайно сильний творчий склад місцевої команди. Також у нашому місті зараз багато полончан творчих та технічних професій, які повернулися до малої Батьківщини. І ми, спраглі до перемоги, віддавалися кожній секунді процесу проєкту. Готували тексти, декорації, костюми, технічні засоби… на одному диханні. Війна об’єднала цей проєкт, як і всіх українців сьогодні. Сила української нації гартується болем і ми назавжди лишимось непереможними.

Разом із Оксаною Ковальчук над проєктом працює знімальна група на чолі з оператором-постановником Ярославом Ярославським. Після початку активних бойових дій вони повернулися з Києва до рідного міста. Саме Ярославові належить ідея втілити проєкт у кіноформаті. У ролі акторів долучаються працівники місцевого будинку культури, а наймолодшій акторці – 4 рочки.

Немає опису.

За знімальний майданчик митцям слугує підвальне приміщення, де розгортається історія «У бомбосховищі». Роботу планують відправити на один із конкурсів короткометражного ігрового кіно. Згодом стрічку зможуть переглянути всі охочі.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.