П’ятниця, 27 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » У деяких країнах припиняють обмін гривні на євро

У деяких країнах припиняють обмін гривні на євро

У деяких країнах припиняють обмін гривні на євро

Сьогодні, 9 грудня, завершується дія спеціальних програм обміну готівкової гривні на євро у банках та фінансових установах деяких країн. Про це НБУ повідомив у своєму офіційному Telegram-каналі.

Тож, Національний банк України повідомляє українців, які перебувають у Нідерландах, Бельгії та Латвії про зміни в обміні валют.

Усім, хто знаходиться в цих країнах і досі тримає запаси готівкової гривні, варто замислитися над терміновим обміном на євро, за потреби, бо далі цього зробити вже не вийде. Звичайно, робити це не обов’язково, але приймати гривні в країнах теж не будуть, – зазначили в НБУ.

Ці програми обміну ввели на базі угод, які уклав НБУ з Центральним банком Нідерландів, Нацбанком Бельгії та Банком Латвії.

Це дало можливість нашим громадянам, що відправилися до цих країн через війну, на місці обміняти готівку для того, аби мати гроші на проживання. Проте кількість сум таких операцій значно зменшилася у порівнянні з запуском програми. Саме тому дію такого обміну вирішили скасувати, – додають в установі.

Загалом, станом на 6 грудня 2022 року, за період дії угод українці обміняли на євро в Нідерландах майже 29,7 млн грн, у Бельгії – майже 10,0 млн грн та в Латвії – 3,0 млн грн. Подібні програми також вже завершилися в Польщі, Німеччині, Швеції, Швейцарії, Литві та на Мальті.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.