Неділя, 24 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » У двох селах Шепетівщини виявили випадки сказу

У двох селах Шепетівщини виявили випадки сказу

У двох селах Шепетівщини виявили випадки сказу

Днями на Шепетівщині у двох селах зафіксували випадки сказу тварин. В обох населених пунктах проводяться заходи щодо оздоровлення тварин.

Зокрема, в селі Плесна на сказ захворів кіт, а в селі Коськів – лис. З цими хворими тваринами контактували люди.

Нагадаємо, що цьогоріч перший офіційний випадок сказу у районі було зафіксовано наприкінці серпня у селі Курганівка у собаки, який належав місцевому жителю.

Сказ – це особливо небезпечне, гостре, заразне захворювання, яке здебільшого закінчується летально. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини: як свійські, так і дикі.

Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, доправити тварину для огляду у ветеринарну установу, – зазначають у Шепетівському  управлінні ГУ ДПСС Хмельницької області.

Що робити після укусу хворих тварин:

– необхідно якомога швидше промити рану водою з господарським милом, обробити краї рани 5-відсотковим розчином йоду, накласти стерильну пов’язку і звернутись у травматологічні пункти (відділення) лікарні за медичною допомогою, або до найближчого лікувально-профілактичного закладу;

– у разі укусів дикими, безпритульними тваринами треба, за порадою лікаря-травматолога, пройти курс антирабічних щеплень у стаціонарному відділенні медичного закладу. Ці щеплення на сьогодні – єдиний ефективний засіб профілактики, щоб не померти від сказу;

– нині антирабічне лікування в Україні є безкоштовним;

– тільки лікар може оцінити ризик можливого зараження вірусом сказу та призначити, за необхідності, курс імунізації;

– у жодному разі не займайтеся самодіагностикою та самолікуванням.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.