Неділя, 25 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » У Клубівці “бродить” вода, у Горині гине риба

У Клубівці “бродить” вода, у Горині гине риба

У Клубівці “бродить” вода, у Горині гине риба

У селі Клубівка Ізяславської ТГ упродовж останніх декількох днів громада жаліється на “нестерпний запах” та мертву рибу у мікрорайоні, котрий місцеві називають “Сахалін”, – передає тижневик “Партнер”.

Водними надрами тут користується ТОВ “Біоелектрікс”. Вони є виробниками біоелектроенергії. Це альтернативний вид енергетики, для якого потрібна не атомна реакція, а біологічна. Тому на підприємстві, як біопаливо – тюки та скирти. Їх, за словами журналістів, зберігають із порушеннями:

Минулого року відстань між скиртами була 1,5-2 метри і 10 метрів від огорожі, цього року умови зберігання скирт дещо кращі – 25 метрів від огорожі та 20 метрів між скиртами.

Через неправильне їх зберігання останні самозаймаються, зокрема йдеться про скирту тюкованої кукурудзи. У ній відбувається бродіння, що виділяє самозаймистий, за високих температур, газ. Тому, ця скирта, упродовж останніх трьох місяців горіла декілька разів.

Востаннє на пожежу на підприємстві довелось викликати рятувальників:

Пожежу, що розповсюдилася площею 300 кв. м гасили вогнеборці 13 та 18 Державних пожежно-рятувальних частин та добровільної пожежної дружини підприємства. Спільними зусиллями пожежа була локалізована о 12:11, ліквідована о 12:21. Ймовірна причина пожежі – самозаймання. Вогнем знищено 3 тонни тюкованої соломи, пошкоджено ще 35 тонн,коментують у прес-службі відомства.

 Працівники намагались транспортувати скирту територію старих відстійників цукрового заводу, які засипали землею. За технологією, під час розбору, скирту потрібно весь час заливати водою.

Вороги екології:  забруднення річки Горинь в селі Клубівка

Грунт таку кількість рідини уже не вбирає, а тому вона тече до ставка, що живиться Горинню, звідти – у саму річку. Тому у жителів заброджена вода, мертва риба та сморід.

Мешканці звернулися за допомогою до старости села Макарчук Лариси Василівни, яка організувала збір підписів під петицією, яку згодом передали міському голові — Шлегелю Сергію Вадимовичу. Заступник міського голови готує лист до Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.