Понеділок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » У Нетішині ворожили на кохання, а в Ізяславі у ньому зізнавались: як відбувались Купальські гуляння у краї (фото)

У Нетішині ворожили на кохання, а в Ізяславі у ньому зізнавались: як відбувались Купальські гуляння у краї (фото)

У Нетішині ворожили на кохання, а в Ізяславі у ньому зізнавались: як відбувались Купальські гуляння у краї (фото)

В українському фольклорі у вечір напередодні дня народження Іоана Предтечі відзначають дохристиянське свято Івана Купала. Дата цього дня в історичному векторі змінювалась декілька разів. Проте останні століття відзначається саме у липні, хоч це і не співпадає із днем сонцестояння, як це було спершу.

За традицією, у цей день дівчата плели вінки, ворожили на судженого. Пари стрибали через вогонь, аби знати будуть вони разом чи ні. Головними атрибутами свята були Купайло та Марена – символ зими. У цей вечір люди ходили у ліс, аби знайти квіт папороті, котра за легендою розцвітає лише у цей день. З роками купальські традиції набули більш театрального формату та є локацією для народних гулянь та ярмаркової торгівлі.

Крупецька ТГ

Крупецька громада святкувала у селі Полянь, на березі Горині. Із концертною програмою, польовою кухнею та виставкою кожного старостинського округу громади святкували тут. Молодь читала вірші, ставила театральні етюди, співала пісень. Плели вінки та стрибали через вогонь.

Судилківська ТГ

У Судилківській ТГ слов’янські традиції поєднали із сучасним підходом:

Квітку папороті шукали разом із творчими колективами закладів культури громади: вокальний колектив «Гомін», дитячий вокальний колектив «Цукерочки», тріо «Струни серця», чоловічий вокальний гурт «Промінь», вокал А. Гончаровська Судилківського СБК; дует «Поляночка», хореографічний колектив «Креатив» (молодша і старша вікові групи), вокал К. Ідрісова Полянського СБК; хореографічний колектив «Фурор» Хролинського СБК. Святкова концертна програма насичена українськими піснями, добрим українським гумором, запальними танцями, веселою магією ворожіння, конкурсним випробуванням на кращий купальський віночок.

Разом із тим були батути, аквагрим та холлі для дітей та молоді.

Ізяславська ТГ

Ізяславчани відзначили купальський вечір на міському пляжі, поблизу Горині. Були традиційні театральні та концертні номери: громада водила хороводи, співала пісень.

Особливістю цьогорічного святкування стала пропозиція руки та серця одного із жителів громади своїй коханій. Вона сказала: “так”.

Нетішинська ТГ

Нетішин відзначив Купальський вечір співочо та творчо. На головній площі міста тут влаштували театралізований концерт. Символічно дівчата покладали вінки на воду.

На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди стоять та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди стоять та на відкритому повітрі

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.