П’ятниця, 21 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » У поліції Хмельниччини порадили як безпечно скуплятися онлайн

У поліції Хмельниччини порадили як безпечно скуплятися онлайн

У поліції Хмельниччини порадили як безпечно скуплятися онлайн

Підлаштовуючись під ритм та реалії сучасності, шахраї працюють і в онлайн-торгівлі. Про найпоширеніші схеми і те, як не стати жертвою аферистів, розповідають у поліції Хмельницької області.

По-перше, кажуть правоохоронці, шахраї намагаються створити ідеальну картинку, яка точно змусить вас купити у них товар.

У них гарні фото товарів, вони оперативно відповідають на повідомлення потенційних покупців, консультують і допомагають підібрати потрібну річ і головне – обіцяють швидку доставку.

Далі, коли ви визначилися із покупкою, починається найцікавіше.

Вам пропонують здійснити повну передплату, а якщо ви не погоджуєтеся, часто йдуть «на поступки» і пропонують часткову оплату товару. Після того, як ви визначилися з покупкою, домовилися про доставку і здійснили повну чи часткову оплату, шахраї повідомляють, що потрібного товару немає. При цьому, запевняють, що готові повернути кошти: і для цього потрібно авторизуватися на сайті інтернет-магазину та ввести всі реквізити своєї картки. Як тільки вони отримали ці дані, одразу привласнюють всі гроші з вашої банківської картки.

Як убезпечитися:

  • обирайте післяплату;
  • остерігайтеся онлайн-магазинів, які пропонують товари за цінами, значно нижчими, ніж в інших магазинах;
  • не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих платформах;
  • безкоштовно перевірте сайт онлайн-магазину на сервісі Кіберполіції “STOP FRAUD”: https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/ або на сервісі Асоціації “ЄМА” CheckMyLink: https://check.ema.com.ua/

ВАЖЛИВО! Схема шахрайства може бути абсолютно новою або добре прихованою. Тому, крім перевірки на сайті Кіберполіція в розділі “STOP FRAUD” та сервісі CheckMyLink, здійснюйте також власну перевірку: почитайте відгуки про продавця та дізнайтеся історію роботи Інтернет-магазину.

Детальніше про правила платіжної безпеки на сайті: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.