Середа, 23 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » У поліції закликали жителів Шепетівщини бути обережними та нагадали найпопулярніші шахрайські схеми

У поліції закликали жителів Шепетівщини бути обережними та нагадали найпопулярніші шахрайські схеми

У поліції закликали жителів Шепетівщини бути обережними та нагадали найпопулярніші шахрайські схеми

Удвічі, у порівнянні з аналогічним періодом минулоріч, побільшало кримінальних проваджень у справах шахрайства. Про це розповіли у Шепетівському РУП.

Здебільшого шахраї працюють в інтернеті на торгівельних платформах або в соціальних мережах, розміщуючи оголошення про продаж актуальних товарів за привабливою ціною. Шахраї зацікавлюють потенційну жертву низькою ціною на товар або послугу, а під час листування чи телефонної розмови вимагають кошти в якості передоплати або повної оплати. Заявник, довірившись невідомому, самостійно перераховує кошти, але не отримує бажаний товар і втрачає власні гроші.

“Популярним”, кажуть у поліції, є і телефонний вид шахрайства. Представляючись мобільними операторами, зловмисники, аби ніби “зареєструвати” номер, випитують персональні дані користувачів. Так крадуть кошти із банківських карт.

Прикро зазначати, але під час війни шахраї вдаються до нових схем обману: псевдоорендарі пропонують неіснуюче житло тимчасово переміщеним особам; псевдоволонтери збирають кошти на допомогу ЗСУ, користуючись довірою людей, – кажуть в поліції.

Поради від поліціянтів, які допоможуть вберегтися від шахрайства:

  • не довіряйте особам і сервісам, які пропонують швидкі гроші та легкий заробіток;
  • ні в якому разі не переходьте за надісланими вам фішинговими посиланнями;
  • купуйте товар у надійних продавців та здебільшого сплачуйте за нього вже після отримання, тоді ви зможете оглянути товар та пересвідчитись у його наявності та якості;
  • ніколи нікому не повідомляти свої персональні дані; не довіряйте незнайомцям. У випадку, якщо вас ошукали, негайно заблокуйте свої банківські картки та зверніться у службу безпеки вашого банку. Бережіть свої заощадження.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.