Субота, 20 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » У Понінці місцевий священник УПЦ МП хоче приватизувати громадське майно

У Понінці місцевий священник УПЦ МП хоче приватизувати громадське майно

У Понінці місцевий священник УПЦ  МП хоче приватизувати громадське майно

Храм святого Великомученика і цілителя Пантелеймона у Понінківській громаді заклали наприкінці 80-х років минулого століття. Культова споруда знаходиться у мікрорайоні Майдан, на Церковній горі. У давнину там стояла єдина на всю округу кам’яна церква. Її зруйнували при комунізмі.

Тому, коли почали зводити нову, до її будівництва, як і місцевого костелу, долучилась уся громада: допомагали коштами та матеріалами і прихожани, і меценати, і місцевий бізнес. Паралельно біля храму будували триповерхове приміщення, яке мало стати церковно-приходською школою. І, поки тривало будівництво храму, тогочасний настоятель о. Леонід проводив Богослужіння.

Настоятель о. Дмитро (в миру – Дмитро Стояновский) є душпастирем громади близько 20 років. Під будинок його родині виділили приміщення колишньої аптеки у центрі села. Проте зараз настоятель із родиною оселився в триповерховій будівлі біля храму. Вона ж, як і вся храмова нерухомість, офіційно належить громаді. Священник вирішив узаконити проживання своєї родини на церковному подвір’ї, тому неодноразово звертався до депутатів, аби приватизувати майно.

На зображенні може бути: 1 особа, стоїть, у приміщенні та текст «HIHKA 1787 2021-5-25 17:28»
фото: громадскі обговорення фб-профіль Галини Друзь

Тему обговорювали й онлайн у місцевій фб-спільноті, і на громадських слуханнях. Проводилося опитування громади в соцмережах:

Фото: скриншот фб-профіль Володимира Олійника

На думку понінківчан, церква та земля має належати прихожанам, які відвідують храм.

– Церква завжди належала громаді, а не окремому священнику. Так було з поконвіків, – каже Наталя Скромінська.

Є й ті, хто підтримують настоятеля:

– Батюшка має право доживати з хворою матушкою у своєму домі, – пише прихожанка Валентина Тупікіна.

Окремі жителі громади переводять конфлікт інтересів громади та духівника у політичне русло. Сам же священник сприймає це як розкол громади.

Загалом, як і онлайн, так і на народному віче, більшість висловилась за збереження будівлі на території церкви в громадській власності. Тепер остаточне рішення прийматимуть місцеві депутати на черговому сесійному засіданні.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.