Понеділок, 22 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » У Шепетівській громаді відбулася XXV сесія міськради: які питання розглядали та що ухвалили

У Шепетівській громаді відбулася XXV сесія міськради: які питання розглядали та що ухвалили

У Шепетівській громаді відбулася XXV сесія міськради: які питання розглядали та що ухвалили

Вчора, 26 травня, у Шепетівській громаді відбулася XXV сесія Шепетівської міської ради VIII скликання, участь в якій взяли 24 депутати. Під час засідання розглянули 25 питань порядку денного.

Депутатський корпус підтримав ініціативу щодо передачі з державної у комунальну власність двох гуртожитків, які зараз перебувають на балансі відокремленого структурного підрозділу «Шепетівський фаховий коледж Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» та роками не використовувались.

З перших днів повномасштабної війни Шепетівська громада приступила до їх відновлення і спільними зусиллями влади, волонтерів та громади приміщення готові для проживання людей та приймають переселенців, – зазначив Віталій Бузиль, міський голова Шепетівської громади.

Також прийнято рішення про призупинення дії програми про Громадський бюджет, у зв’язку з продовженням у країні воєнного стану.

Не доцільно проводити прийом пропозицій і накопичувати проєкти, які не зможуть бути реалізовані найближчим часом, через неможливість проведення видатків, – додає Віталій Бузиль.

Рішенням сесії змінено тип та перейменовано Плесенську загальноосвітню школу І-III ступенів на Плесенську гімназію, що завершує процес реорганізації навчального закладу, відповідно до освітньої реформи. Згідно з вимогами законодавства, заклад буде функціонувати, як гімназія, і навчатиме дітей 1-9 класів. Це питання розглядалося минулого року, рішення з цього питання було перенесено на 2022 рік.

Прийнято рішення про припинення діяльності Шепетівського міжшкільного навчально-виробничого комбінату. З вересня 2022 року заклади такого типу в Україні функціонувати не будуть. Він може бути реорганізований у міжшкільний ресурсний центр і забезпечувати поглиблене вивчення окремих предметів. Проте у громаді навчальні заклади повною мірою забезпечують потребу в поглибленому вивченні предметів. Матеріальна база передається Шепетівському міському центру науково-технічної творчості учнівської молоді та розширюється мережа гуртків центру, – наголосив очільник міста.

Розглянувши листи директора КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» та директора КП «КНП Шепетівський центр ПМСД».

 У зв’язку з дефіцитом приміщень, прийняли рішення про розірвання договору оренди частини приміщення жіночої консультації, орендарем якого є парафія Святого Великомученика Пантелеймона УПЦ, та забезпечення використання даного нерухомого майна за цільовим призначенням, – зазначив Віталій Бузиль.

Зокрема міська рада прийняла низку важливих рішень, які сьогодні мають стратегічне значення. Як зазначають у раді, у зв’язку з повномасштабним вторгненням російських військ на територію України, численними фактами примусової русифікації та насильницького поширення просякнутої великодержавним шовінізмом та фашизмом культури спільноти росіян, депутати підтримали виключення із навчального плану нового навчального 2022-2023 року вивчення предмета “російська мова” в закладах освіти Шепетівської міської територіальної громади.

Щоб не допустити розколу громади на релігійному підґрунті та спекуляції на віруваннях мешканців в межах громади, прийнято рішення про заборону УПЦ МП та релігійним організаціям, які є частиною російської православної церкви, діяльність, заклики та розповсюдження інформації, що несуть загрозу національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, – наголосив голова Шепетівської міської ради.

Рішення передбачає введення особливого режиму їхньої роботи, що включає заборону участі у громадських панахидах за захисниками та захисницями України, загиблими в російсько-українській війні та проведення зборів, мітингів, ходів та всіх інших масових заходів в межах Шепетівської міської територіальної громади.


Популярні пости