Понеділок, 20 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » У Шепетівській громаді відбулося засідання ради з питань ВПО

У Шепетівській громаді відбулося засідання ради з питань ВПО

У Шепетівській громаді відбулося засідання ради з питань ВПО

У Шепетівській громаді відбулось чергове засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Шепетівської міської ради під головуванням заступниці міського голови Галини Безкоровайної. Також участь взяли представники благодійного фонду «Рокада», фахівці структурних підрозділів виконавчого комітету та члени ради.

Голова ради Галина Безкоровайна ознайомила учасників засідання з порядком денним та розповіла про хід створення соціальної пекарні, можливості покращення умов та облаштування простору для діяльності Ради й волонтерів у приміщенні колишньої друкарні, облаштування додаткових місць проживання для ВПО у с. Плесна. Також озвучила проблемні питання, які виникають у роботі з ВПО, – розповідають учасники засідання.

Серед питань, які вимагають розв’язання, члени Ради наголосили на наріканнях з боку внутрішньо переміщених осіб на поведінку деяких мешканців гуртожитків з-поміж ВПО, які зловживають алкоголем, факти викидання благодійних продуктових наборів та випадки вживання неповнолітніми наркотичних засобів.

Наголошую також на важливості забезпечення навчання дітей у закладах освіти громади. Адже є випадки коли діти тривалий час проживають у місті, але продовжують “навчатися” онлайн без контролю з боку батьків. Фактично такі діти не відвідують уроки, не беруть участі в освітньому процесі і не здобувають знання, – зазначила начальниця служби у справах дітей Катерина Купрацевич.

Фахівчиня Шепетівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вікторія Парфенюк розповіла про регулярну роботу, яка проводиться з ВПО та особливо з кризовими сім’ями. Обговорили механізми впливу на порушників правил проживання в гуртожитках, на осіб, які зловживають алкоголем та порушують порядок.

– У ході засідання обговорили можливість співпраці, фіксації таких випадків та їх запобігання, а також надали рекомендації батькам щодо виявлення таких фактів у власних дітей. Розповіли й про шляхи отримання консультацій і послуг Центру та служби у справах дітей, – зазначила Галина Безкоровайна.

Серед рішень, які запропонували у ході засідання: затвердження правил проживання у гуртожитках, а також, за досвідом інших громад, – укладення договорів на проживання і встановлення плати за комунальні послуги. Крім того, було запропоновано проводити регулярні тематичні зустрічі з мешканцями гуртожитків за участі профільних фахівців.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.