П’ятниця, 24 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » У Шепетівці налагоджують діалог “влада-підприємці”

У Шепетівці налагоджують діалог “влада-підприємці”

У Шепетівці налагоджують діалог “влада-підприємці”

Перше з 2016 року засідання координаційної ради з питань розвитку підприємства відбулось 11 лютого.

Підприємці-представники легкої та деревообробної галузей промисловості, медицини, торгівлі, готельно-ресторанної справи, перевізники Шепетівської ТГ зустрілись з міським головою, податківцями, представниками самоврядування та депутатського корпусу.

Зі слів міського голови Віталія Бузиля, влада абсолютно відкрита до заохочення інвесторів та створення сприятливих умов для розвитку підприємництва.

Моя позиція є наступною. Ми – органи державної влади та місцевого самоврядування, депутатський корпус – маємо бути на постійному зв’язку та реагувати на звернення підприємців, – прокоментував Шепетівський міський голова Віталій Бузиль.

Важливим акцентом у засіданні стала доповідь начальниці Шепетівської ДПІ Валентини Ординської. Вона розповіла про зміни у чинному законодавстві та, зокрема, про механізм дії Закону України № 1072 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»(від 04.12.2020). Зокрема, йшлося про списання та розстрочення податкових боргів.

Також Валентина Ординська зорієнтувала щодо важливості для місцевого бюжету, виходу підприємців із «тіні».

Для нас є важливим аспектом використання РРО з 1 січня 2021 року тими підприємцями, які є платниками єдиного податку, здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я; реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та ін. Новації, введені у сфері застосування РРО, спрямовані, передусім, на захист легального бізнесу та виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків та безконтрольного обігу товарів, – розповіла Валентина Ординська.

Окремо зауважила і про електронне податкування, адже для того, аби спростити процедуру звітування розпочав роботу електронний сервіс, який можна знайти в електронному кабінеті платника.

Цей сервіс – часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, отримання відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та інформації щодо обєктів нерухомого (рухомого) майна, – додала Валентина Ординська.

Серед іншого, учасники та учасниці ради обговорили ряд заходів до проєкту розвитку підприємництва на прийдешні три роки. Цей проєкт складається з трьох базових векторів: впорядкування нормативного регулювання; створення сприятливих умов для залучення інвестицій; інформаційне забезпечення.

Уже з пропозиціями та правками членів ради цей проєкт розглянуть на профільних комісіях і в подальшому – на сесії міської ради.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.