Слідкувати за здоров’ям сьогодні, аби запобігти хворобі завтра: на площі біля Шепетівського парку культури та відпочинку організували “медичне містечко”. Таке відбувається у Шепетівському районі вперше. До цього захід проводили в Хмельницькому та Кам’янці-Подільському.
– Завдяки міжнародним спонсорам Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав цей вакцинобус, як ми його називаємо, для того, аби можна було їхати у різні куточки нашого регіону і надавати людям такої послуги, як вакцинація, – каже Наталія Ткачук, Заступниця гендиректора ДУ «ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ”.
У спеціально-обладнаному автобусі мешканці Шепетівщини могли отримати щеплення від ковіду, правцю та дифтерії. Про це важливо нагадувати, каже пані Наталія, адже якщо щеплення до року дітям роблять за розкладом, про своє здоров’я дорослі забувають.
Шепетівщина за показником щеплень серед дорослого населення має 24%. Це вищий показник, ніж в області (18%). Але і це дуже погано і дуже мало. Над цим потрібно всім працювати. Наші працівники: і центр контролю, і шепетівські колеги проводять профілактичні бесіди про запобігання інформаційним хворобам, те, коли потрібно робити щеплення дітям та дорослим.
Окрім, як отримати щеплення, охочі могли звернутися за медичною консультацією та продіагностувати здоров’я. Цим займалась команда Шепетівського ЦПМСД.
– Ми проводимо діагностику гепатиту, обстежуємо людей на серцево-судинні хвороби. Також тут можна визначити індекс маси тіла, – каже Дар’я Крушевська, лікарка-інтерн Шепетівського ЦПМСД.
За безкоштовним оглядом та, за потреби, медпрепаратами можна було звернутися до Шепетівського представництва «Червоного Хреста в Україні», яке на запрошення центру ПМСД теж доєдналося до акції.
– Сьогодні ми ведемо прийом під відкритим небом. Міняємо тиск, видаємо безкоштовні ліки. За можливості – консультації нашого сімейного лікаря та психолога, – каже Ольга Гончарова, керівниця медико-психологічної бригади ЧХУ.
Однією із тих, хто відвідав «медичне містечко», була і пані Марія. Жінка працювала вчителькою музики, нині – на заслуженому відпочинку.
Розповідає, мала змогу побувати за кордоном, тож, порівнюючи їх медицину з вітчизняною, серед переваг нашої впевнено називає якість та доступність.
Доступність та пацієнторієнтованість – їх основний пріоритет, каже директор Шепетівського ЦПМСД Андрій Нечипорук. Зокрема, на баз центру вже можна пройти УЗД та кардіо-обстеження, також здати кров на ВІЛ/СНІД, гепаратити. Відстежити рівень цукру, індекс маси тіла. Мають й нові вдосконалення у роботі.
Цю акцію, каже Андрій Нечипорук, вони провели, аби зробити якісні медпослуги максимально наближеними до людей. Загалом за час проведення акції, до медиків звернулося майже сто людей, які отримали консультації фахівців, пройшли тестування на хвороби, частина вакцинувалася.
Наприклад, глюкометрію пройшло 56 людей, зокрема, троє вперше дізналися, що мають підвищений рівень цукру. Тепер вони зможуть запобігти негативним наслідкам.
Так, результати превентивної медицини, каже Андрій Нечипорук, бачать вже. Тож, у медиків у планах масштабувати акцію і на решту громад краю. Зокрема послуги медиків стануть доступнішими для мешканців Ленковецької, Михайлюцької, Грицівської, Судилківської та Шепетівської громад.