Четвер, 30 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Соціальні, освітні та економічні: які зміни чекають на мешканців Шепетівщини з 1 липня

Соціальні, освітні та економічні: які зміни чекають на мешканців Шепетівщини з 1 липня

Соціальні, освітні та економічні: які зміни чекають на мешканців Шепетівщини з 1 липня

З першого липня наші соціальні життя зміняться. І ці зміни торкнуться економіки, комуналки, медицини та освіти. До чого готуватися – детальніше у тексті.

Джерело: УНІАН

Вступники – на старт

Першого липня починається вступна кампанія в Україні. В умовах повномасштабної війни другий рік поспіль умови вступу відрізняються. Так, цьогоріч майбутні абітурієнти вступають за результатами НМТ, мотиваційного листа. В окремих навчальних закладах – за результатами творчого конкурсу.

1 липня починається реєстрація електронних кабінетів. Вступна кампанія триватиме з 19 липня до 18.00 31 липня 2023 року (окрім вищих військових навчальних закладів, закладів зі специфічними умовами навчання, військових навчальних підрозділів).

Для тих, хто вже має освіту і роботу, липень теж буде хвилюючим, адже на нас очікує хвиля здорожчання.

Здорожчає не все, але гаманець суттєво “схудне”

Водіям та водійкам доведеться платити більше. Через повернення довоєнних податків на паливо АЗС почнуть підвищувати ціни на бензин.

Планується, що ПДВ підвищать з 7% до 20%. Експерти прогнозують, що літр бензину подорожчає приблизно на 4,5 грн.

“Комуналка” теж “піде вгору”. У червні в Україні прийняли нові ціни на електроенергію. Тож, в липні наші платіжки будуть зі значно більшими цифрами за попередній місяць.

Тепер тариф становитиме 2,64 грн за кВт-год. При цьому, для малозабезпечених сімей залишаться субсидії.

Також зі здорожчанням світла підніметься тариф на воду. Разом здорожчання пального та енергоресурсів спричинить і підвищення цін на продукти.

Також на скачок цін може вплинути теракт на Каховській ГЕС, через що Україна втратила значну частину врожаю і родючих земель.

Приємне зростання: частині українців перерахують пенсії

Чергова індексація пенсійних виплат припадає на перше липня. З цього місяця, у середньому на 20%, піднімуть виплати для пенсіонерів, що працювали в органах місцевого самоврядування, народними депутатами, держслужбовцями та науковцями.

“Щось на довоєнному” – в Україні завершився COVIDний карантин

Сьогодні офіційно на території України завершується дія карантину та надзвичайної ситуації. Їх, через пандемію коронавірусу, ввели в березні 2020 року.

Водночас щеплення від коронавірусу і досі на часі, їх можна зробити безкоштовно. Так само, безоплатно, українці продовжать користуватися сервісом “Доступні ліки”, але слід пам’ятати про оновлення.

Зміни у “Доступних ліках”

У липні пацієнти так само отримуватимуть відшкодування за придбані препарати, тобто отримувати їх за приписом лікаря в аптеці безкоштовно. Єдине, що зміниться, – формат рецепту.

З липня українці, які користуються програмою “Доступні ліки”, зможуть відшкодувати вартість препаратів тільки за електронним рецептом. Раніше для цієї послуги можна було скористатися і паперовим рецептом, але тепер ці послаблення закінчуються скрізь, крім прифронтових територій.

Головне фото: 5 канал

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.