Понеділок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » У Шепетівці встановили єдиний в Україні цифровий апарат мамографії останнього покоління

У Шепетівці встановили єдиний в Україні цифровий апарат мамографії останнього покоління

У Шепетівці встановили єдиний в Україні цифровий апарат мамографії останнього покоління

В КНП “Шепетівська багатопрофільна лікарня” відкрився кабінет мамографії – надзвичайно необхідного для жінок методу діагностики. Він дає можливість виявляти рак молочної залози на ранніх стадіях, коли він може бути виліковний.

Згідно з статистичними даними, в Україні щодня близько в 50 жінок виявляють рак молочної залози, а щомісяця помирає понад 750 жінок. Ця проблема є актуальною і для жінок Шепетівської громади, які раніше були вимушені їхати на обстеження до Хмельницького в обласну лікарню. Зараз вони мають змогу проходити це обстеження в Шепетівці.

Кілька років адміністрація лікарні виношувала плани про відкриття кабінету мамографії, проте, придбати дороговартісний апарат за власні кошти не було можливості. Тому головний лікар Валентина Савчук звернулася до народного депутата Олексія Жмеренецького, його помічниці Інни Тимощук з проханням спрямувати кошти державної субвенції та підтримати важливий для усієї громади проєкт.

В кінці минулого року з державного фонду соціально-економічного розвитку було виділено 1 млн 700 тисяч гривень, з власних надходжень ми доклали 200 тисяч гривень. Таким чином, ми змогли придбати сучасний потужний цифровий апарат мамографії. Його загальна вартість складає 1 млн 900 гривень, – коментує Валентина Савчук, головний лікар комунального некомерційного підприємства “Шепетівська багатопрофільна лікарня”.

Протягом півріччя було проведено закупівлю апарату, відремонтовано кабінет згідно з спеціальними вимогами, встановлено обладнання та введено його в експлуатацію. Декілька місяців оформляли потрібні документи щодо ліцензування. Наразі кабінет мамографії вже готовий до роботи.

Рівень роздільної здатності апарату відповідає міжнародним стандартам діагностики онкологічних захворювань та інших патологій молочних залоз на ранніх стадіях.

Таких аналогів в Україні немає. Вперше він встановлюється в нашій лікарні. Обстеження триватиме близько 20 хв і до кожної жінки підбирається індивідуальний підхід. Кількість пацієнтів на день складатиме до 20 осіб, – додає Володимир Герасимюк, завідувач рентгенологічного відділення.

Це обстеження лікарі рекомендують проходити жінкам в 35 років за необхідності, в 40 років – один раз на 2 роки, після 45 – 1 раз на рік.

З нагоди відкриття кабінету відбулася робоча зустріч головного лікаря та осіб, причетних до події: Віталія Бузиля, міського голови, Галини Безкоровайної, заступниці міського голови з гуманітарних питань, Інни Тимощук, помічниці народного депутата України Олексія Жмеренецького, Тетяни Василик, голови правління Благодійного фонду Олександра Співака, Галини Веселкової та Наталії Собчук, депутаток Шепетівської міської ради.

Головний лікар подякувала народному депутату та міському голові за втілення проєкту, а також Благодійному фонду Олександра Співака за придбання меблів у кабінет.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.