Четвер, 23 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » У Славутській громаді підвищують тарифи на послуги водопостачання та водовідведення

У Славутській громаді підвищують тарифи на послуги водопостачання та водовідведення

У Славутській громаді підвищують тарифи на послуги водопостачання та водовідведення

У Славутській громаді інформують мешканців про причини росту тарифів на послуги водопостачання та водовідведення з 1 серпня 2023 року (відповідно до рішення виконавчого комітету Славутської міської ради від 31 липня 2023 року №216 «Про встановлення коригованих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення»).

Підвищення відбулося у зв’язку із вступом в дію Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який набрав чинності з 1 серпня 2023 року. Відповідно до вимог вказаного Закону, для комунальних підприємств, зокрема й для Славутського управління водопровідно-каналізаційного господарства, скасовується використання особливостей оподаткування єдиним податком за ставкою 2% (яке застосовувалось з травня 2022 року до серпня 2023 року), – зазначили у Славутській міській раді.

Тож, підприємства автоматично з 01.08.2023 переходять на загальну систему оподаткування та до структури тарифів нараховується не 2% єдиного податку, а податок на додану вартість (ПДВ) — 20% – це кошти, які спрямовуються до державного бюджету.

– Однак, підвищення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення відбулося на 9,3 %, оскільки ПДВ на придбані товари й послуги частково враховувалось в попередньому тарифі, – наголосили у міській раді.

Станом на 01.08.2023 року тарифи становлять:

  • послуги з централізованого водопостачання – 27,41 грн/ куб. м без ПДВ, 32,89 грн/ куб. м з ПДВ;
  • послуги з централізованого водовідведення – 22,01 грн/ куб. м без ПДВ, 26,41 грн/ куб. м з ПДВ.

– Наголошуємо, що славутчани платять не за воду, а за послугу її постачання та відведення. Дане підвищення є вимушеним кроком для підприємства, оскільки з 1 серпня 2023 року воно щомісячно має перераховувати до державного бюджету 20 відсотків ПДВ від вартості наданих послуг. Якщо тарифи залишити на рівні вартості до 1 серпня 2023 року, то підприємство матиме великі борги, що призведе до банкрутства підприємства, – зазначили в установі.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.