Субота, 29 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » У сусідньому з Шепетівським районі знайшли шахову фігурку віком у дев’ять століть

У сусідньому з Шепетівським районі знайшли шахову фігурку віком у дев’ять століть

У сусідньому з Шепетівським районі знайшли шахову фігурку віком у дев’ять століть

Шахового короля ХІІ століття знайшли під час розкопок у Меджибожі, – передає портал “Є”. Шахова фігура виготовлена із бивня слона. Її знайшов археолог Олександр Надвірняк під час розчищення на ділянці стіни литовського періоду в південно-східній частині подвір’я фортеці. Фігуру, за аналогіями ідентифікували, як “короля”. Археологи вважають, що її могли виготовити, як у Давньоруський період, так і в Литовський.

– Це шахова фігурка, вирізана з бивня слона, – розповів кореспондентам Віктор Вєтров, завідувач сектору археології Державного історико-культурного заповідника «Межибіж». – Її висота складає близько 5-ти сантиметрів, діаметр – 3,5 сантиметра. Попередньо, за аналогіями, ми визначили, що ця шахова фігура, судячи з оформлення, швидше за все – король. Дуже схожі фігурки, як за формою, так і за орнаментацією, зустрічаються з ХІІ ст. в Ірані, а також ХІІІ-ХIV ст. в Європі.

Зі слів археолога, враховуючи розміри “короля”, фігура могла належати до набору замкових шахів з дошкою розміром метр на метр. Вони могли бути розташовані в одному із замкових залів, де збирались мешканці, аби пограти у шахи.

Однозначно, що фігура є дорогою. Аби зробити цілий шаховий набір, потрібен був не один слон.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.