Середа, 29 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Учасник бойових дій: Кабмін змінив порядок надання та позбавлення статусу

Учасник бойових дій: Кабмін змінив порядок надання та позбавлення статусу

Учасник бойових дій: Кабмін змінив порядок надання та позбавлення статусу

Кабмін змінив порядок надання та позбавлення статусу учасника бойових дій шляхом підтримки розробленого Мінобороною проєкту постанови про внесення змін до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

Оновлений підхід передбачає спрощену процедуру отримання статусу учасника бойових дій завдяки зменшенню кількості необхідних документів. Тепер для звернення до відповідних комісій із визначення статусу учасника бойових дій достатньо надавати лише одну довідку про безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України, – зазначив міністр.

Крім того, Олексій Резніков зазначив, що ця довідка повинна містити інформацію про документи, які підтверджують участь особи у відповідних заходах, і саме вона стане основою для присвоєння статусу учасника бойових дій. Цей крок значною мірою допоможе звільнитися від зайвої бюрократії і прискорити процедуру визнання внеску у захист України та присвоєння їм статусу учасника бойових дій.

Таким чином, зазначені зміни значно полегшать та пришвидшать доступ до передбачених законодавством пільг та гарантій Захисникам та Захисницям, які боронили та боронять незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Указані зміни затверджені постановою КМУ від 22 серпня 2023 р. № 887 (набрала чинності 24 серпня). Вона ж затвердила форму Довідки про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.