П’ятниця, 27 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Україна закуплятиме препарат від СМА

Україна закуплятиме препарат від СМА

Україна закуплятиме препарат від СМА

Ліки надаватимуть дітям безплатно. Коли пацієнти із СМА зможуть отримати препарат?

В Україні розширять перелік препаратів, які будуть закупляти за договорами керованого доступу. Таке рішення за пропозицією МОЗ України прийняли на засіданні Кабміну минулого тижня.

Договір керованого доступу (ДКД) – це механізм закупівлі оригінальних (інноваційних) лікарських засобів за результатами прямих та конфіденційних перемовин між замовником і фармацевтичним виробником. Перемовини відбуваються за результатами розгляду матеріалів оцінки медичних технологій, які містять дані про показники клінічної та економічної ефективності лікарських засобів. Через те, що оригінальні (інноваційні) лікарські засоби виробляються лише одним виробником, інструмент конкурентних закупівель до них не може бути повною мірою ефективно використаний.

За цими договорами до 8 лікарських засобів, що закуповувалось централізовано раніше, додасться ще 1 – його буде закуплено вперше. Йдеться про закупівлю препарату «Еврісді» («Рисдиплам»). Його використовують для лікування дітей, хворих на спінальну м’язову атрофію (СМА) – це рідкісна нервово-м’язова хвороба, яка призводить до атрофії кінцівок та смерті.

«Рисдиплам» – єдиний лікарський засіб проти спінальної м’язової атрофії, яким можна самостійно лікуватися вдома, адже його слід приймати орально.

Затвердивши сьогодні перелік лікарських засобів, що закуповуються за договорами керованого доступу, Кабінет Міністрів фіналізував величезну роботу, проведену Міністерством охорони здоров’я та Медзакупівлями України. Позитивні переговори з компанією “Roche” щодо закупівлі “Рисдипламу” для лікування пацієнтів зі спінальною м’язовою атрофією – це справжній прорив для вільної і незалежної України, яка турбується про своїх громадян! Дякую ЗСУ, що дозволяють реалізовувати заплановане навіть під час війни, – каже Віктор Ляшко.

У 2023 році цей медзасіб буде доступний для пацієнтів зі СМА першого типу. Його, як кажуть у МОЗ, отримуватимуть ті пацієнти, що відповідатимуть критеріям включення до програми (вік, тип хвороби тощо), а також ті, яким діагноз поставлять за результатами програми розширеного неонатального скинінгу. Згодом, коментують у Міністерстві, вони оприлюднять детальний перелік умов отримання пацієнтами препарату.

Також, за результатами укладання договорів керованого доступу з компаніями «Sanofi», «BioMarin», «Takeda» щодо лікарських засобів, які раніше вже закуповувались централізовано, вдасться заощадити лише в 2022 році близько 10 млн доларів США (за перерахунку на валютну ціну 2021 року) та близько 100 млн грн (за використання гривневих цін 2021 року). Лікарські засоби, що закуповуються за ДКД, використовуються для лікування проти рідкісних (орфанних) захворювань, наприклад, хвороби Гоше, мукополісахаридозів, гемофілії та ін. Такий механізм застосовується у багатьох країнах світу, зокрема, в Італії, Франції, Нідерландах, Бельгії, Швеції, Данії, Фінляндії, Австралії, Литві та інших.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.