Неділя, 24 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » Український прапор замайорить на місяці

Український прапор замайорить на місяці

Український прапор замайорить на місяці

Український прапор встановлять на Місяці уперше в 2022 році. Про це учора, 17 вересня, на своєму офіційному сайті повідомив Укроборонпром.

Українська команда вперше долучиться до місії на супутнику Землі, яку реалізує британська компанія Spacebit у партнерстві з підприємствами з різних країн світу. Участь у польоті візьмуть ВАТ «Меридіан» ім. С. П. Корольова. Як повідомляє директорка з розвитку «Меридіану» Ольга Руденко:

У випробувальній лабораторії підприємства перевірятимуть обладнання, яке використають на Місяці, на кліматичні та механічні стреси. А завдяки унікальній «гарячій камері» з джерелами іонізуючого випромінювання потужністю до 13 ступеня ці прилади та устаткування випробують на радіаційну стійкість і радіаційне старіння.

Також на підприємстві починають виготовлення надлегких і надміцних механічних конструкцій для обладнання місяцеходу. За рік він має почати обстеження Місячної поверхні.

Насамперед на Місяць відправлять обладнання для дослідження ґрунту, випробування технології відбору зразків, збирання інформації про теплові властивості та магнітне поле тощо. Спочатку вантаж потрапить до великого кратера Lacus Mortis на ближній стороні Місяця, а згодом – до цікавої для науковців темної плями Oceanus Procellarum  на поверхні небесного тіла. Датчики, вироблені на українських підприємствах, збиратимуть інформацію про радіаційний фон, а спеціальна камера транслюватиме відеострім з поверхні. Всі отримані дані будуть доступні вітчизняним науковцям для розвитку космічних програм.

Також на Місяці встановлять український стяг із надлегкого титану. За історію країни це – вперше.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.