Вівторок, 24 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Українців, які в квартирі використовують генератор, пальник, газовий балон, буржуйку, може чекати небезпека

Українців, які в квартирі використовують генератор, пальник, газовий балон, буржуйку, може чекати небезпека

Українців, які в квартирі використовують генератор, пальник, газовий балон, буржуйку, може чекати небезпека

Українці – незламна та надзвичайно винахідлива нація. Аби пережити зиму без світла, опалення, води, люди запасаються генераторами, пальниками, газовими балонами, буржуйками, саморобними акумуляторами на літії, різноманітними свічками. Все це намагаються розмістити у квартирі, в кращому випадку, на балконі. 

У селі ж з опаленням та водою дещо простіше. Однак, варто знати та пам’ятати про елементарні засоби безпеки, які, якщо їх не дотримуватись, призводять уже до трагедій — вибухів та пожеж у квартирах та будинках.

Чим небезпечні альтернативні засоби освітлення та обігріву?

 • Генератор, що працює у квартирі, у будь-якому замкненому приміщенні діє так само, як автомобіль із робочим двигуном у замкненому просторі, – виділяє чадний газ, результатом отруєння якого є смерть. 
 • Газовий балон, забитий «на повну», який зберігається на балконі чи коли просто його заносять з холодної вулиці до теплої квартири, може «пшикнути». Під впливом перепадів температури зросте тиск, клапан виведе надлишок газу у квартиру. Утворюється вибухова суміш і будь-яка іскра спричинить вибух. 
 • Газовий обігрівач, як альтернатива електричному, випалює кисень у приміщенні, заміщуючи його чадним газом. А чадний газ дуже непомітно заповнює легені і людина просто назавжди засинає. 
 • Пошкоджений або перегрітий літій-іонний акумулятор може замкнутися та загорітися. Горить він надзвичайно інтенсивно і погасити його практично нереально. 
 • Буржуйка у квартирі — взагалі страшна річ. Вентиляція у будинках не розрахована на таку велику кількість чадного газу, яку буде виробляти буржуйка. Навіть якщо вивести трубу назовні, залишиться дуже висока ймовірність отруєння. Встановлення пічки у квартирі загрожує пожежею – термоізоляція підлоги у багатьох будинках “бажає кращого”, тому чи спалахне ламінат або лінолеум від надвисокої температури або від іскри, що вилетить із пічки, — питання часу.

Як уберегти життя від надзвичайних ситуацій?

 • Якщо вирішили брати генератор, то дуже бажано зупинитись на інверторному, у кожусі, щоб був тихеньким – 54-58 дБ. Звичайно, вони дорогі, але більше безпечні та не такі гучні. До генератора обов’язково придбати гофрований подовжувач вихлопу, і відвести його якнайдалі від вікон та дверей — і ваших, і сусідів.
 • Не тримайте каністру з пальним поруч із генератором.
 • Якщо газовий обігрівач, то з системою автоматичного вимикання при недостачі кисню. Але навіть такий обігрівач не гарантує 100% безпеки. 
 • Газовий балон дуже бажано тримати надворі і не заправляти його по вінця, на повний об’єм. Максимум він повинний бути заповнений на дві третини. Перед заправкою балона рекомендують зважувати тару, щоб розуміти, скільки в неї можна безпечно залити.
 • Придбайте декілька  автономних давачів CO, розкладіть їх по кімнатах. Вони не дорогі та ще є у продажу. Давачі будуть сигналізувати про небезпеку, підвищений рівень вуглекислого газу, що може врятувати вам життя. 
 • Придбайте вогнегасник для квартири, а то й декілька, — вуглекислотний та порошковий. Для мешканців верхніх поверхів висоток можуть знадобитися протигази із димним фільтром.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.